Служба безпеки України заявляє, що близько 300 компаній в Україні використовують заборонене шпигунське російське програмне забезпечення.

«Приблизно 300 компаній використовують таке програмне забезпечення (програмне забезпечення, за допомогою якого здійснюється віддалений контроль та зняття інформації – ред.)», – сказав керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, використання такого програмного забезпечення в Україні заборонене з 2016 року.

«У рамках кримінального провадження, яке розслідується СБУ задокументовано, що компанія, яка є розробником цього програмного продукту, співпрацює з Федеральною службою безпеки Росії», – додав Ткачук.

Напередодні у СБУ повідомляли, що викрили керівництво восьми компаній на продажі й використанні забороненого шпигунського програмного забезпечення виробництва Росії з прихованими функціями негласного доступу, у тому числі до інформації з обмеженим доступом.

У спецслужбі заявляли, що від 2014 року в період збройної агресії проти України спеціальні й розвідувальні органи Росії використовують комп’ютерні програми і спеціальні технічні засоби для негласного отримання розвідувальної інформації. Негласно отримана при цьому інформація використовується на шкоду суверенності, територіальної цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній економічній та інформаційній безпеці України, додали в СБУ.

26 квітня співробітники СБУ провели низку обшуків і вилучили комп’ютерну техніку у згаданих восьми компаніях. В одній із найбільших інвесткомпаній України Dragon Capital, а також у компанії «Укргазвидобування», відбулися обшуки і вилучення техніки. У СБУ пояснили, що обшуки не були пов’язані з основним напрямом діяльності цих компаній, а з тим, що СБУ документувала використання спеціального програмного забезпечення. Обшук офісу компанії Dragon Сapital стосувався програмного забезпечення, яким та мала намір контролювати робочий час своїх співробітників, заявили представники підприємства.

http://www.radiosvoboda.org/a/news/28455287.html

Previous post

«Гібридний» тероризм: як Путін йде по стопах Усами бін Ладена

Next post

100 днів президентства Трампа: що вже змінилося у відносинах України та США

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *