Насичений аромат цього сонячного цитруса ніби переносить нас на свою батьківщину – Італію, заряджаючи невгамовним оптимізмом і енергією.

Ефірна олія бергамота часто називають італійською олією, адже саме на «шевському» острові природа створила ідеальні умови для цих примхливих рослин.

Однак свою надмірну примхливість це деревце повністю виправдовує безмежною користю і найширшим охопленням дії, але про все по порядку.

Назву цього цитрусового тісно пов’язують з містечком під назвою Бергамо, який вважається батьківщиною цих запашних дерев. Сама рослина має досить поганим характер – навіть незначний вітерець з легкістю зриває розпущені квіти, а від надмірної жари опадають самі фрукти, коли як при 5 градусах зовсім може загинути дерево.

Як би там не було, італійці з успіхом добувають із плодів ефірну олію бергамота, по праву вважаючись кращими виробниками.

Основна маса самої якісної олії виходить з півдня Італії – району Калабрія, що розташовується в самому «носку» Апеннінського чобітка. Однак, незважаючи на це в продажу частенько можна зустріти більш дешевий піпнічноафриканский варіант цитрусової витяжки.

Характеристики

Метод отримання бергамотового ефіру заснований на пресуванні шкірки незрілих цитрусових плодів. Самим оптимальним часом для збору врожаю вважається період з кінця осені до середини зими. Для виготовлення 1 кг якісної олії потрібно порядком двохсот кг свіжої сировини.

Переплутати бергамотову олію з якою-небудь іншою досить складно, адже тільки цей зеленувато-жовтий тягучий ефір володіє ні з чим незрівняним інтенсивно-солодким, фруктово-свіжим ароматом.

Проте з часом колір рідини може помінятися на зеленувато-коричневий, а запах набуває гіркувато-пряні нотки.

Найчастіше бергамотовий ефір називають апельсиновою лавандою, оскільки в його складі відзначаються присутністю такі ж субстанції, що містяться і в лавандовій витяжці, що лише додає честі цьому еліксиру.

Однак не варто забувати, що, як і всі інші представники цитрусових, ефірну олію бергамоту фототоксичності і здатне викликати пігментацію шкіри.

Якщо ж стосуватися оптимальної концентрації, то перед використанням масло слід розводити з базою в пропорції 1:10. Крім того, перед першим прийомом обов’язково слід провести тест на чутливість шкіри, щоб не викликати алергії і роздратування.

Ефірне масло бергамота властивості

Бергамотові ефіри володіють однією вельми цікавою властивістю, вони здатні самим позитивним чином впливати на психологічний стан людини. Вдихаючи ці сонячні аромати можна позбутися дратівливості і нав’язливого страху, депресії і апатії, налаштуватися на позитивний лад і розвинути в собі творчий потенціал. Існує думка, що ароматерапія із застосуванням цієї олії здатна розвеселити навіть самого закоренілого песиміста.

Однак це лише мала дещиця всіх медичних заслуг бергамотової витяжки. Ці ароматичні краплі несуть в собі найпотужнішу антиоксидантну, імуномодулюючу, ранозагоювальну і противірусну властивість.

І це все поряд з тим, що застосування засобів, у складі яких є ефірна бергамотова олія, в більшості своїй базується на яскраво вираженому спазмолітичному, антибактеріальному, протизапальному й антисептичному ефекті у купі із жарознижувальною дією. Особливо хочеться відзначити відкриття в 1999 році протигрибкової активності цього дивного природного компонента. Дифірамби бергамоту можна оспівувати нескінченно, і що важливо, це заслужено, адже в його компетенцію крім усього іншого також входить зниження рівня поганого холестерину, розрідження крові і зміцнення кровоносних судин. Також ці цитрусові крапельки стануть відмінним ліками для тих, хто мучиться розладами в роботі шлунково-кишкового тракту, а також страждає відсутністю апетиту.

Протипоказання

При всій своїй обширній благотворній дії на людський організм, все ж застосування бергамотового ефіру слід обмежити: вагітним жінкам, пацієнтам, у чиєму анамнезі значиться діагноз епілепсія.

Застосування ефірного масла бергамота

maslo-bergamota-mini

Полоскання для горла

2 краплі ефіру бергамоту і ще 2 краплі ефіру чайного дерева необхідно розчинити в 1/3 ст.теплої кип’яченої води. Даний засіб досить ефективно при ангіні, тонзиліті і запаленнях в ротовій області, в тому числі і пародонтозі.

Ефірне масло бергамота для обличчя

У косметології бергамоту також відводиться важлива роль зважаючи на його антисептичні, протигрибкові та протизапальні якості.

Засоби по догляду за епідермісом, збагачені цим ароматним ефіром, сприяють швидкому загоєнню акне, регулюванню жирового обміну, омолодженню і зняттю запалень і подразнень у сухої і чутливої шкіри.

Маска для жирної шкіри

Позбутися від надмірної жирності шкіри допоможе така масочка.

Змішуємо в загальній ємності 1 ст.л. гліцерину, 1/3 ст. мінеральної негазованої води, ефір бергамота (5 крапель), ефір герані (5 крапель), ефір сандалу (3 краплі) і отриману суміш наносимо на обличчя.

Через 20-30 хвилин маску можна змити теплою водою.

Очищаючий тонік від прищів

Беремо 2 ч.л. базового масла виноградних кісточок і додаємо до нього 10 крапель бергамотової витяжки і стільки ж ефіру чебрецю.

Даним засобом необхідно протирати обличчя раз на день, а вже через тиждень прищики підсохнуть і структура шкіри нормалізується.

Догляд за шкірою рук

Наші ручки-трудівниці також потребують турботи. Щоб інтенсивно живити і відновлювати шкіру рук, а також зміцнювати нігті, необхідно 3 рази на тиждень наносити масажними рухами на кисті суміш з 1 ст.л. будь-якої базової олії, змішаної з 4 краплями бергамотового ефіру.

Ефірне масло бергамота для волосся

Крім того для волосся бергамотова витяжка теж приготувала чимало приємних сюрпризів. Воно чудово живить і зміцнює, регулює роботу сальних залоз, а також бореться з лупою.

Крім цього олія бергамота надає освіжаючий і тонізуючий ефект, а також запобігає ламкість волосся, і допомагає при екземі і псоріазі.

Живильна і регулююча маска

3 ст.л. мигдалевої олії змішуємо з 5 краплями витяжки бергамота і втираємо масляну маску в шкіру голови, після чого слід надіти поліетиленову шапочку і замотати голову в рушник.

Через 2 години волосся слід вимити з шампунем.

Ароматичне розчісування

Щоб надати волоссю здоровий блиск і сяйво, а також незабутній аромат, нанесіть перед розчісуванням на масажну щітку 1-2 краплі ефірної олії бергамота.

Маска для оздоровлення та росту волосся

Найбільш ефективним відновлюючим і зміцнюючим засобом є даний склад: по 1 ст.л. реп’яхової і касторової олії необхідно змішати з 4 краплями ефіру бергамоту, після чого отриману суміш наносимо на волосся від коренів і по всій довжині, а через годину змиваємо з шампунем.

Регулярне використання такої маски зробить структуру волосся гладкою, позбавить від перетину і випадання, а також наповнить локони життєвою силою, і як бонус – ніжний фруктовий аромат.

Ополіскувач

Якщо змішати по 3 краплі розмаринової і бергамотової олії з 15 мл яблучного оцту, а потім довести отриману суміш до обсягу 0,5 л мінералкою, то можна отримати відмінний ополіскувач для оздоровлення і зміцнення волосся.

Збагачувальний засобів

Для посилення поживних і тонізуючих якостей засобів по догляду за волоссям або шкірою, на кожні 10 мл препарату, будь то крем або шампунь, додайте 3 краплі ароматичної олії.

Ароматерапія

Застосування ефірної олії бергамота в ароматерапії несе в собі величезну користь. Воно відмінно заспокоює, допомагає впоратися з депресіями, але також виступає в ролі ефективного знеболюючого і дезинфікуючого засобу. Для аромалампи потрібно всього 3-7 крапель на один сеанс. У ароматичний кулон не варто додавати більше 1-2 крапель.

Кулінарія

У світовій кулінарії ароматичні якості бергамота були оцінені по достоїнству вже досить давно. Ця природна віддушка активно використовується в кисломолочної та кондитерської продукції, її часто використовують для ароматизації чаїв і різних фруктових напоїв.

Крім того бергамотові краплі додають до м’ясних, овочевих і рибних страв, збагачуючи їх смакові і ароматичні значення.Завдяки своєму багатющому природному складу, ефірна олія бергамоту найкращим чином зарекомендувала себе в самих різних сферах. Вона знайшла широке застосування не тільки в медицині, косметології та парфумерії, але і вельми затребувана на кухонному терені.Друзі, сподіваюся ви погодитеся, що олія бергамота має вельми значний послужний список, для того, щоб придбати цей еліксир. Але в кожному разі, з олією або без, бажаю вам міцного здоров’я і прекрасного настрою в ці останні весняні деньки!

http://svitup.com/zdorovya/435-efirne-maslo-bergamota-korysni-vlastyvosti-zastosuvannya.html

Previous post

СБУ оприлюднила фотографії та імена спецназівців Росії, які воюють на Донбасі проти України

Next post

Роберт Ортунг: Російська пропаганда слугує тому, щоб морочити людей

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *