У той же час в ЄС вирішили, що не будуть робити гучних заяв щодо зближення з рядом країн.

Незважаючи на тиск з боку Росії, що вимагає продовження відстрочки по впровадженню поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною, Європейський союз приступить до її реалізації з наступного року. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект спільної декларації за підсумками саміту “Східного партнерства”, який пройде в Ризі 21-22 травня.

Згідно з документом, впровадження ЗВТ почнеться з 1 січня 2016 року. Ця дата стала результатом кроків ЄС та Україною, які погодилися піти назустріч вимогам Москви і відкласти реалізацію проекту на рік. Спочатку реалізація ЗВТ була запланована на 1 січня 2015 року.

Росія наполягає на тому, що торговельна угода між Україною та ЄС має бути відкладено як мінімум ще на один рік, повідомляє агентство з посиланням на українського чиновника. Однак ЄС виключає можливість будь-яких подальших відстрочок.

Хоча ЄС і готовий обговорювати російські претензії, реалізація ЗВТ “буде головним пріоритетом ЄС і зацікавлених партнерів в найближчі роки”, йдеться в проекті декларації.

У той же час, не бажаючи ще більше провокувати Кремль, уряди країн ЄС вирішили, що не будуть на саміті “Східного партнерства” робити гучних заяв щодо зближення з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією і Молдовою, пише агентство з посиланням на документ.

Торік Молдова, Грузія та Україна підписали Угоди про асоціацію з Європейським союзом і висловили бажання приєднатися до блоку. Однак у проекті декларації нічого не говориться про їхні наміри щодо цього.

Також у документі сказано, що ні для Грузії, ні для України найближчим часом не буде запроваджено безвізовий в’їзд до Євросоюзу, як на це сподівалися Тбілісі і Київ.

Нагадаємо, в квітні Україна, Євросоюз і Росія обговорили на технічному рівні всі питання, які викликали занепокоєння у Москви в аспекті створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС у рамках Угоди про асоціацію.

Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня 2014. 27 червня президент Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному об’єм. Разом з тим діяти положення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС почнуть з 2016 року. У той же час, Європейський Союз погодився продовжити дію режиму автономних торгових преференцій для українських експортерів до кінця 2015 року.

http://ua.korrespondent.net/world/worldabus/3511558-yes-vidmovyv-kremlui-u-vidstrochenni-zony-vilnoi-torhivli-z-ukrainoui-zmi

Previous post

Britain and Nato launch biggest war games on Russia's doorstep as tensions grow

Next post

Любов батька до дочки, яка вона повинна бути?

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *