Сьогодні Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодь Демократичного Альянсу» святкує знаменну дату – 20-річний ювілей. В особистому житті ця дата традиційно асоціюється з часом становлення та відповідальності.В честь цього свята нам розкаже про історію організації і не тільки чарівна голова Анастасія Шимчук.

Анастасіє, привіт! Майже чотири роки ти очолюєш Молодь ДемАльянсу. Розкажи нам як все починалося і чому саме Молодь ДА?

– Привіт, Сашко! Як може все починатися? Часто не усвідомлено та випадково). Так і у мене. До громадської організації ще тоді «Демократичний Альянс» я приєдналася на третьому курсі, це був кінець 2008-го року. Давно… Ми з друзями заповнили анкету на навчальний проект «Школа молодого лідера «Почни з себе – зміни країну» і почали змінювати країну;-)

Пригадується, якими ми були самовпевненими і рішучими. Здавалося, що нам все під силу. Чесно кажучи, це відчуття не пройшло і зараз.

– Ти посміхаєшся:) Пригадуєш якісь особливі історії зі спільного громадського життя у Молоді ДемАльянсу?

– Особливих історій було багато. Що не табір – то історія:) Назавжди яскравими і дуже приємними залишаться спогади наших поїздок із Тернопільським осередком. Ми обкатали пів України зі спальниками на верхніх полицях плацкартних вагонів. Ми були дуже легкими на підйом! Часом доводилося доганяти потяг (це якось ми так поверталися із табору з Полтавщини), а часом і їздити в тамбурах міжміських електричок (це така не проста доля туриста, який полюбляє печери Млинки). В нас завжди була гітара, парочка інтеграційних ігор в рукаві і гарний настрій. Насправді 6,5 років тому мені страшенно підфортило! Демократичний Альянс, а потім і Молодь ДемАльянсу подарували мені найкращих друзів (майже всі мої пригоди пов’язані зі Світланою Чернецькою, яка, між іншим, зараз головний редактор найчитабельнішої преси в Тернополі), найяскравіші враження і зрештою всі наступні важливі події в моє житті не відбувалися без участі або впливу команди ДА.

Настю, Молодь ДемАльянсу і ДемАльянс з такою інтенсивністю як у тебе повинні займати не менше як 100% часу 🙂  Як щодо професійної сфери? Ти ж навчалася на юриста, чому саме юриспруденція і чи застосовуєш ти зараз фахову освіту?

Чому юриспруденція – важко одразу і відповісти. У мене не було якоїсь такої особливої мрії стати юристом. Більше того, пропрацювавши майже 2 роки помічником адвоката (ще під час навчання) я точно вирішила ним не бути. Практика в виконавчій службі дала мені чітке усвідомлення, що юристом в держорганах я теж бути ніколи не зможу. Тому варіантів в мене було не багато.

Сьогодні моя робота таки пов’язана із юриспруденцією, але тепер я ходжу в державні структури в іншій ролі – з громадськими напрацюваннями до законопроектів, як учасник робочих груп в комітетах Ради і звісно з громадськими моніторингами.

З колегами ми нещодавно пролобіювали новий закон «Про волонтерську діяльність», прибравши з нього зайву зарегульованість і бюрократію.

Моя робота безпосередньо пов’язана із неурядовим сектором. Ми займаємося адвокацією, навчанням для громадських об’єднань, а також розвитком їхньої спроможності впливати на місцеву владу. Це дуже близько до того, що робить Молодь ДемАльянсу, то вдається все тримати у фокусі.

Будемо щирими, зараз набагато простіший шляхдля молодізнайти хорошу роботу – це виїхати закордон. Чи надходили тобі такі пропозиції?

Зміна країни для проживання не була і не є для мене бажаним майбутнім. Тут мої батьки, тут мої друзі. Зрештою, тут всі мої спогади і дуже дорогі місця. Я не ідеалізую Україну. Треба бути чесним, навіть змінивши Президента, Уряд і Парламент, ми не матимемо автоматично хороших доріг, вихований сервіс і правоохоронні органи, яким можна довіряти. Але поїхати звідси туди, де все це вже є – не для мене. І спостерігати як хтось вирішує мою долю – теж не підходить. Тому команда ДемАльянсу за якийсь час із «друзів» і «спільних інтересів» стала свідомим вибором. І це єдина політична команда, яка працює ефективно, і в яку я вірю.

Ти згадала про уряд і президента, і я одразу подумав про майдан. Рік тому було багато арештів та затримань команди ДемАльянсу, в тому числі і Молоді Демократичного Альянсу. Як вдавалося зберігати стійкість та контролювати організацію у цей важкий час?

Це зараз здається, що майдан був важким часом. Тоді ж навпаки. Майдан давав відчуття свободи, віри, сили. Я не боялася, бо мене був мій ДемАльянс. Нас було багато, майже в кожному обласному центрі наша команда організовували майдани. Сили давала взаємна підтримка. Такі події як майдан перевіряють організацію на стійкість. Сьогодні я можу впевнено сказати, що Молодь ДемАльянсу перевірку пройшла.

Чи не заважає політична кар’єра будувати сім’ю?

– Не заважає 🙂

Іна завершення, щоб ти порадила молодим людям, які лише визначаються у дорослому житті, для досягнення успіху?

– Знаєш, Сашко, важко щось отак взяти і порадити. У кожного своє життя. Я люблю те, що роблю. І роблю те, що люблю. Тому побажати можу хіба-що навчитися слухати самого себе. А якщо починаєш вагатися – слухати себе ще уважніше:)

Інтерв’ю підготував Олександр Ковалюк

https://rozmova.wordpress.com/2015/04/30/anastasiya-shymchuk/

Previous post

Символічно-оберегове значення українського вінка

Next post

Britain and Nato launch biggest war games on Russia's doorstep as tensions grow

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *