За лічені години після оголошення президента Трампа про введення митних тарифів на імпортні товари з Китаю, уряд Китаю оголосив про запровадження тарифів у відповідь.

Перший крок США з введення тарифів стосується імпортних товарів на 34 мільярди доларів. Можливість введення митних тарифів на наступні 16 мільярдів доларів імпорту з Китаю буде розглядатись, заявив торговельний представник США в окремій заяві. Перелік товарів, на який USTR може накласти санкції, становить 1 102.

«Сполучені Штати не можуть більше виносити втрати технологій та інтелектуальної власності через несправедливі правила торгівлі», – йдеться в заяві Білого дому, оприлюдненій в п’ятницю.

Такі заходи, відзначають в ЗМІ, наближають Вашингтон та Пекін до торговельної війни. Після декількох раундів переговорів, країни все ж не змогли надати відповідь на занепокоєння США про існування дефіциту у торгівлі у 375 мільярдів доларів з Китаєм.

«Запровадженння митних тарифів перекладає витрати несправедливої торговельної практики Китаю на плечі американських споживачів, виробників та фермерів. Це невірний підхід», – заявив Томас Донаг’ю, президент Американської торгової палати в коментарі Bloomberg.

В США наголосили, що підставою для введення додаткових митних тарифів стало розслідування USTR через звинувачення у крадіжці прав інтелектуальної власності США з метою забезпечити собі домінування в сфері розвитку високих технологій.

США вже ввели митні тарифи на імпорт сталі та алюмінію.

https://ukrainian.voanews.com/a/kytaj-vidpoviv-na-novi-mytni-taryfy/4440677.html

Previous post

Заява Трампа і Крим. Чому Росія не повернеться до нинішньої «Великої сімки»

Next post

Генпрокурор штату Нью-Йорк подав до суду на Трампа

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *