Україна дала Голівуду дві справжні суперзірки: актора Джека Пеленса (народ. 1919 р. в багатодітній шахтарській родині як Володимир Палахнюк). Джек став легендарним у 50-х та 60-х роках ХХ століття завдяки виконанню ролей ковбоїв, злочинців і «міцних чоловіків» у мелодрамах. Мав три номінації на «Оскара», але отримав одну за роль у комедійному вестерні «Міські піжони» (1991). Він є активістом українського життя Америки. Кілька років тому перебував у Києві проїздом до Криму на зйомки в телесеріалі «Марко Поло».
Другим був кінорежисер Едвард Дмитрик (1908—1999). Він входить до списку 10 кращих кінорежисерів за всю історію американського кіно. Народився у родині українських емігрантів у канадській провінції Британська Колумбія, але дитячі та юнацькі роки провів у Сан-Франциско. Знімав знаменитих кінозірок як у США, так і у Великобританії. Все життя мріяв приїхати на землю своїх батьків. Незадовго до його смерті на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» демонструвалася коротка ретроспектива його кращих стрічок. З цієї нагоди Едвард Дмитрик записав відеозвернення до українських глядачів.


Сучасним шанувальникам американського кіно добре відомий актор українського походження Джордж Дзундза. Народився 1945 року в Німеччині в родині українця і польки, які були вивезені на примусові роботи в часи війни. У 1956 році з батьками потрапив до США. З кращих кіноробіт — ролі поліцейських в «Закон і порядок», в оскароносній драмі «Мисливець на оленів», у трилері «Основний інстинкт».
Найбільш сучасною голівудською кінозіркою родом із України є народжена в 1975 році у Києві Міліца Наташа Йовович, більш відома як Міла Йовович. Нині вона гостює на рідній землі. Фільми за її участю: «Злиття двох місяців», «П’ятий елемент» разом з Брюсом Уіллісом у фільмі Люка Бессона.

Менш відома, але популярна серед американських тінейджерів невисока на зріст Міла Куніс. Мілена Марківна Куніс народилася в Чернівцях в 1983 році. У 1990 році емігрувала з батьками до США, де після закінчення акторської школи знімалася в дитячих телешоу, рекламних роликах та відеокліпах (фільми «Піранья», «Американський психопат-2»). Популярність до неї прийшла після ролі у телесеріалі «Це шоу 70-х років». Вона є подружкою Макколея Калкіна («Один вдома»).

Популярна в США і актриса Алла Корот, яка народилась в Одесі 1970 року. Прославилась завдяки телесеріалу «Всі мої діти». В 17 років здобула титул «Міс підлітків Каліфорнія». А для старту обрала добре відомий нам еротичний серіал «Щоденник червоної туфельки».

Із режисерів — автор фільму «Дім із піску і туману», який наробив доволі шуму, Вадим Перельман (народився 1963 року в Києві). Фільм мав 3 номінації на «Оскара».

Внесок в американське кіно зробили і дві найбільші американські поп-зірки українського походження: співачка Мелані та співак Майкл Болтон.

 Взагалі, найбільший внесок в розвиток Голівуда зробили українські євреї, представники еміграції з України наприкінці ХІХ початку ХХ століття.

Ось таким представником був відомий американський кінопродюсер Льюїс Селзнік (1870—1933), який народився в Києві. Але прославився більше його син Девід, який був продюсером найбільшого кіношедевра всіх часів — фільму «Віднесені вітром».
Одна із найвидатніших постатей в історії британського телебачення — Луїс Грейд (1906—1998). Він народився поблизу Одеси. Звали його тоді Лев Виноградський. Він був першим продюсером програми «Маппет-шоу».
А кращий із кращих американських акторів Пол Муні (1895—1967), який мав п’ять номінацій на «Оскара», народився у Львові і звали його Мешилем Меєр Вайзенфройнд.
Славетний американський актор, кінорежисер та засновник кращої у США акторської школи Лі Страсберг (1901—1982) родом з містечка Буданів (тепер Тернопільської області).
Один із найвидатніших композиторів та диригентів Америки ХХ століття — Елмер Бернстайн (н. 1922 р.) писав багато музики для кіно (зокрема до знаменитого фільму «Чудова сімка»). Він є лауреатом «Оскарів» та «Еммі». Його мати народилася в Україні, а батько за роки життя в Україні знав лише українські народні пісні та музику єврейських виконавців.
Американська кінозірка Денні Кей (1913—1987) був сином єврейського шевця з України. В американській стрічці «Генеральний інспектор» (за гоголівським «Ревізором») Кей співає пісню «Їхав козак за Дунай».
Батьки дуже популярного американського актора Дастіна Хоффмана, якого всі знають по фільму «Тутсі», також походить з України. Найцікавіші фільми за його участю: «Випускник», «Крамер проти Крамера», «Тутсі», «Людина дощу», «Дік трейсі». «Золотий глобус-1996 р.» він отримав за внесок в розвиток американського кіно. А перший «Оскар» Дастіну дістався за фільм «Крамер проти Крамера».

Власник двох “Оскарів” і “Золотого глобуса” Дастін Хоффман (“Жанна д’Арк”, “Чарівна країна”, “Парфюмер”) на фестивалі “Російські вечори” у Лос-Анджелесі став лауреатом першої в його житті російської премії.

 Дастін Хоффман. Фото kinoblog.com

При врученні премії Хоффман, батьки якого емігрували до США з Києва, зізнався, що російська й українська культури зіграла велику роль у його становленні як актора, повідомляє kinoblog.com.

“Я думаю, що став артистом тому, що прочитав роман Достоєвського “Злочин і покарання” і мені дуже захотілося зіграти роль Раскольнікова”, – сказав Хоффман.

Першою зіркою Голівуда українського походження стала Анна Стен (1908—1933). Народилася в Києві в родині українського балетного маестро Петра Ресака та шведської акторки. В 15 років її акторський талант помітив Станіславський і забрав на навчання до Російської академії кіно в Москву. Була зіркою МХАТу, знялася в 12 радянських фільмах, але потім з чоловіком емігрувала до Німеччини, де виконала роль Грушеньки у стрічках за романом Достоєвського — «Брати Карамазови» (1930) та «Вбивство Дмитра Карамазова» (1931). Ці ролі зробили її культовою фігурою в Європі і відкрили шлях до Голівуда.

Сильвестр Сталлоне теж має корені в Україні. Щоправда, вони доволі далекі: бабуся матері актора народилась і провела свою юність у “перлині біля моря”. А наприкінці XVIII століття вона з сім’єю переїхала до США, де народилась мати Сильвестра Жаклін.

 Втім, така віддаленість українських родичів не заважає матері Рембо стверджувати, що почуває себе в Одесі, як вдома.

 Сильвестр Сталлоне зі своєю українською матір’ю на її батьківщину не поїхав. Фото segodnya.ua

“Ми з Сильвестром дуже романтичні, й Одеса, на мій погляд, – теж дуже романтичне місто, тому почуваєш себе тут, як на батьківщині”, – розповіла мати актора, яка у 2002-му році відвідала Одесу. Син в Україну не приїхав: робота не дозволила.

“Моя бабуся була дуже багатою, носила багаті прикраси, ніколи не працювала та виховувала синів. У неї був жахливий акцент, бабуля практично не розмовляла англійською, тому було дуже цікаво дізнатись, звідки цей акцент, оскільки вона ніколи не казала, що жила в Одесі”, – додала Жаклін Сталлоне.

Девід Коперфільд в дитинстві був сором’язливим єврейським хлопчиком Девідом Коткіним. Його дідусь – одеський емігрант, який і показав Девіду перший у житті фокус. Коли хлопцю було шість років він вже знав сім фокусів (з картами, кубиками, стрічками).

 Міла з матір’ю – актрисою Галиною Логіновою та батьком – лікарем Богі Йововичем у 1987-році після виступу з піснею під гітару у Беверлі Хіллз. Фото millaj.com

Тепер він проходить через Велику китайську стіну, літає над Гранд-каньйоном, і робить Статую Свободи невидимою. Під час своїх виступів, він часто відривається від землі та підіймає на руках випадкову дівчину.

Відомий голлівудський режисер Стівен Спілберг (“Список Шиднлера”, “Врятувати рядового Райяна”, “Штучний інтелект”, “Мюнхен”) теж має українські корені.

“Мої бабусі та дідусі і по батьківській лінії, і по маминій родом з України. Від них я отримав певне уявлення про вашу країну. Це відчувалось у нашому домі”, – розповів режисер в одному зі своїх інтерв’ю.

У 2006-му році він приїжджав до Києва. Тут Спілберг представляв фільм Сергія Буковського “Назви своє ім’я”, продюсером якого він був.

“Коли вийшов з літака, то одразу сказав: “Я вдома!”.

Про те, що епатажний співак Євген Ґудзь з України, знає, мабуть, півсвіту. Саме завдяки своїй співпраці з поп-дівою Мадонною, Ґудзь став пізнаваним всюди. Вокаліст і лідер панк-фолк групи “Gogol Bordello” навіть став причиною появи чуток про те, що нібито Мадонна готова розлучитись з своїм чоловіком Гаєм Річчі.

Мабуть, журналісти купились на ніжні фото Гудзя і Мадонни з Берлінського кінофестивалю, на якому українець шокував публіку нестандартним одягом та манерами поведінки.

У 1986-му році після аварії на Чорнобильської АЕС, про яку сімейство Гудзь довідалося тільки завдяки закордонним радіостанціям, Євген з батьками переселився на батьківщину матері – у Карпати.

Саме з західних областей України Гудзь почав свою багаторічну подорож світом: Польща, Угорщина, Австрія і, нарешті, Італія. Його перша робота в Римі – мийник вікон в автомобілях.

Потім до європейських емігрантських вражень він додав не менш суворий емігрантський досвід у Сполучених Штатах, де починав свою “кар’єру” з миття туалетів і доставки квітів на похорон.

Відомий американський режисер Едвард Дмитрик – також походить із родини українських емігрантів. Свою кар’єру кінематографіст почав як розсильний на кіностудії “Парамаунт”.

Зараз на його рахунку 57 повнометражних картин, що неодноразово номінувалися на “Оскар” і отримували його (зокрема “Зламаний спис”). Один раз Дмитрик зізнався: “Я завжди почував, що українська кров робить мене невразливим до всіх випробувань”.

На початку 2008 року у світі кіно пролунало нове ім’я – Ольга Куриленко. Мешканку Бердянська відібрали на роль дівчини Джеймса Бонда, що саме по собі вважається великою честю і стартом кінокар’єри.

Куриленко вже зіграла у фільмі “Хітмен” Сав’є Генса і франко-німецькій стрічці “Париж, я люблю тебе” (в епізоді “Квартал Мадлен” чарівна вампірка, закохана в героя Елайджі Вуда).

 Ольга Куриленко разом зі своїм партнером по фільму Агентом 007 Деніелом Крейгом. Фото segodnya.ua

Мама Ольги Марина пишається успіхами своєї доньки: “Я така рада, що вона грає у “Бонді”. Вона мені раніше казала: “Мама, якщо я одержу цю роль, то все – можна вважати, що у мене все вийшло”. Я вірила, що вона її отримає!”.

На цьогорічних Оскарах був й український слід. Серед акторок, номінованих на найкращу жіночу роль другого плану, була американська акторка українського походження Віра Фарміга.

36-річна Віра Фарміга була номінована за роль у стрічці «Вище неба», де вона зіграла роль ділової жінки Алекс Ґоран поруч з голлівудською зіркою Джорджем Клуні і, за словами критиків – домінувала у фільмі.

Як розповідає акторка на своєму вебсайті, вона отримала роль у стрічці «Вище неба» на 9-му місяці вагітності: «Я отримала роль за домовленості, що я зможу зніматися через 2 місяці і я була готова», – розповідає Віра на своєму вебсайті.

2006 року вона знялася у фільмі Мартіна Скорсезе «Відступники» у ролі психіатра Мадлин.

Віра Фарміга народилася у штаті Нью-Джерсі в родині українських емігрантів, в якій – 7 дітей.

Розповідають, що Віра до шести років не говорила англійською мовою. В дитинстві вона відвідувала українську католицьку школу і виступала в гурті українського народного танцю.

В одному з інтерв’ю вона казала, що почала грати в драматичному гуртку в школі після того як потрапила на лаву запасних у футбольній команді.

А ось список громадян США українського походження одержали навіть своїх “Оскарів”, але винятково як громадяни США:

  • Київський торговець оселедцем Семюель Голдвін став творцем і керівником кінокомпанії “Metro-Goldwyn-Mayer”. Голдвін також отримав неофіційний титул “батька американського кіно”.
  • Колишній одесит Льюіс Майлстоун одержав 2 режисерських “Оскара” за комедію “Два арабських лицарі” та за фільм “На західному фронті без змін”.
  • У 1948-му році на “Оскар” висунули киянина Анатоля Литвака за фільм “Зміїна яма”.
  • Три рази здобувачем акторського “Оскара” ставав легендарний Кірк Дуглас (батько Майкла Дугласа) – колишній одесит (за головні ролі у фільмах: “Чемпіон”, “Дурний і Прекрасний”, “Спрага життя”).
  • Американський актор Майк Мазурки – він же Маркіян Мазуркевич – родом з Тернополя. Знімався практично з усіма суперзірками: від Рейгана до Мадонни.
  • Джордж Дзундза – напарник і приятель Майкла Дугласа в “Основному інстинкті” – ще один українець у Голлівуді. Найбільш значною картиною Джундзи залишається “Мисливець на оленів”, де він знімався разом із Робертом де Ніро та Меріл Стріп.
  • Киянин Вадим Перельман  дебютував фільмом “Будинок з піску і туману”, що був відразу ж висунутий на премію “Оскар” у трьох номінаціях.

http://www.hurtom.com/portal/477/%D0%BD%D0%B0%D1%88%D1%96-%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8-%D0%B2-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D1%96%D0%B2%D1%83%D0%B4%D1%96

Previous post

Угода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

Next post

Український письменник з Донецька: Ідею сепаратизму на Донбасі масово підтримували тільки міліція, СБУ та прокуратура

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *