На офіційному сайті НАТО опубліковано текст Резолюції солідарності з Україною, яка скдадається з дев’яти пунктів.

1. Альянс знову підтверджує свою тверду підтримку уряду та народу України в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність, а також їх прагнення до європейської та євро-атлантичної інтеграції.

2. НАТО також рішуче засуджує незаконну анексію Криму Російською Федерацією, військову агресію РФ на Сході України, затримання Надії Савченко, Олега Сенцова та інших українців з початку конфлікту, що є кричущим порушенням міжнародних зобов’язань і Мінських угод.

3. Альянс висловив глибоку стривоженість нехтуванням Росією правами людини на незаконно окупованих українських територіях, в тому числі репресіями татарів та українців у Криму.

4. НАТО вітає конституційні зміни в Україні, які передбачають надання більших повноважень місцевим органам влади.

5. Крім того, Альянс шкодує, що проросійські сили в Донбасі заважають проведенню місцевих виборів на окупованих територіях Сходу України за українським законодавством.

6. НАТО висловлює жаль з приводу рішення Росії накласти вето на плани по формуванню міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи Боїнга 777 рейсу MH 17 у небі над Донбасом.

7. Альянс підкреслив необхідність дипломатичних зусиль по врегулюванню конфлікту з Росією і привітав припинення вогню в зоні АТО, зауваживши, що Україна має невід’ємне право визначати своє власне місце в Європейському та євроатлантичному порядку.

8. НАТО закликає членів урядів і парламентів Північноатлантичного альянсу:

– подвоїти допомогу Україні за рахунок збільшення дипломатичної, політичної, фінансової, економічної, матеріальної та експертної допомоги;

– підтримати політичний, дипломатичний та економічний тиск на Росію, поки Москва повністю не виконає свої зобов’язання в рамках Мінських угод, не покаже готовність дотримуватися норм міжнародного права і не припинить окупацію українських територій, включаючи Крим;

– тиснути на Росію та сепаратистів для скасування всіх обмежень діяльності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка має отримати доступ до всіх районів Східної України, включаючи ділянку кордону з Росією;

– заохочувати і підтримувати прямі переговори між російськими і українськими представниками за участю міжнародних посередників для знаходження мирного вирішення конфлікту;

9. Також НАТО закликає демократично обраних українських політиків продовжувати проявляти стриманість і рішучість, необхідні для побудови інклюзивного та толерантного суспільства і встановлення високих стандартів у питаннях політичного, економічного і судового управління, і, зокрема, рішуче займатися вирішенням проблеми корупції.

http://www.day.kiev.ua/uk/news/131015-nato-oprylyudnylo-tekst-rezolyuciyi-solidarnosti-z-ukrayinoyu

Previous post

Підсумковий звіт Нідерландів по збитому на Донбасі "Боїнгу"

Next post

Опубліковано рейтинг фільмів, що найчастіше переглядали в історії кіно

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *