Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 26 травня 2017 року до 12,5% річних з 13% річних.

Як повідомляється в прес-релізі центробанку, відповідне рішення “Про розмір облікової ставки” (№318-рш) правління НБУ затвердило 25 травня 2017 року.

“Пом’якшення мотентарної політики узгоджується з необхідністю досягнення мети щодо інфляції на 2017-2018 років і одночасно спрямоване на підтримку економічного зростання”, – зазначено в документі.

За даними центробанку, основним ризиком для досягнення інфляційних завдань є відступ від проведення зваженої фіскальної політики, і, зокрема, більш суттєве підвищення соціальних стандартів і заробітних плат, ніж це узгоджується з досягненням завдань щодо інфляції.

“У короткостроковій перспективі різке підвищення пенсійних виплат може призвести до зростання споживчого попиту. Це, в свою чергу, може змусити НБУ скоригувати свою політику для нівелювання короткострокових наслідків такого зростання на цінову динаміку”, – зазначено в прес-релізі.

Проте НБУ вважає реальним досягнення раніше оприлюднених інфляційних завдань на 2017 і 2018 роки на рівні 8% +/- 2 процентних пункти (п.п.) і 6% +/- 2 п.п. відповідно.

Крім того, Нацбанк вважає актуальним раніше оприлюднені прогнози: інфляція до кінця поточного року сповільниться до 9,1% і до кінця наступного – до 6%.

Надалі, в цьому році, НБУ може продовжити пом’якшення монетарної політики, але тільки в разі стійкого зниження зазначених ризиків.

“Швидкість і ступінь імовірності подальшого зниження облікової ставки будуть залежати від оцінки середньострокових ризиків для досягнення інфляційних завдань як у 2017 році, так і в 2018 році”, – повідомляється в документі.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/424045.html

Previous post

Штат Вашингтон визнав Голодомор геноцидом українців

Next post

Хвости сперматозоїдів - ключ до створення чоловічого орального контрацептиву, над яким працює українська дослідниця у США

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *