Михайло Штекель

Судові засідання з приводу побиття студентів 30 листопада 2013 року почнуться 23 березня. Захист Олександра Попова – одного з можливих організаторів побиття людей – просив відправити обвинувальний акт на доопрацювання, але суддя відмовилась затягувати процес.

Можливого організатора побиття студентів та екс-голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова судитимуть, незважаючи на зауваження адвокатів обох сторін. Таке рішення у п’ятницю ухвалила колегія слідчих суддів Шевченківського районного суду з головуючою Оксаною Хардін.

Генеральна прокуратура робить все для того, щоб це слухання не закінчилося притягненням винуватих, зокрема й Попова

«Генеральна прокуратура робить все для того, щоб це слухання не закінчилося притягненням винуватих, зокрема й Попова. Буде просто шоу, яке закінчиться пшиком, причому шоу буде підкилимовим, яким можна маніпулювати. Прокуратура хоче спустити справу на гальмах, вона для цього й заводилася, і слідство все для цього робить», – заявив Башук.

Адвокат наполягає, що неякісний обвинувальний вирок призведе до виправдання не тільки Попова, який був посередником, а й Володимира Сівковича, тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Втім, так думають не усі потерпілі чи їхні представники. Як розповів Радіо Свобода Андрій Глембоцький, який постраждав від кийків «Беркуту» 30 листопада, повертати справу на доопрацювання категорично не можна.

«Віддавати справу людям, які за півтора роки не могли зробити її належним чином – це безглуздо. Тому треба робити це зараз на суді, викликати свідків, давати свідчення та під прицілом громадськості знаходити істину», – наголосив він.

Олександр Попов розповів Радіо Свобода, що вивчав усі матеріали справи та також вважає за необхідне доопрацювати обвинувальний акт. Але він також готовий до відкритого суду.

«Я відмовився від амністії, яку за спеціальним законом я міг відстоювати. Я обрав саме цей непростий, складний, але на мою думку дуже правильний шлях не тільки для мене, а і для суспільства в цілому, і я повинен його пройти», – наголосив екс-голова КМДА.

Втім, колегія суддів не знайшла причин відправляти обвинувальний акт назад в Генпрокуратуру та призначила перше засідання на 23 березня. Адвокати Попова назвали таке рішення необґрунтованим, але визнали, що воно сприятиме швидкому розгляду справи.

Екс-голову КМДА Олександра Попова підозрюють у скоєнні низки кримінальних правопорушень, зокрема, в незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів та пособництві в перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу. В ніч на 30 листопада від дій міліції постраждало 84 особи, які отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26899791.html

Previous post

Oil drops 9 percent on week on stronger dollar, glut warning

Next post

Безкоштовно і корисно. З’явилась перша українська платформа онлайн-освіти

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *