Очищення організму – це так звані методики позбавлення організму від шкідливих речовин. Прихильники очищення організму, починаючи від голодувань, клізм і дієт стверджують, що організм накопичує токсини або шлаки, які викликають безліч захворювань, включаючи рак.

Регулярне очищення від шлаків, нібито:

  • зменшує ризик захворювань
  • наділяє нас міцним здоров’ям
  • сяючим виглядом та енергією

Однак не існує жодних наукових доказів того, що будь-які з цих методів очищення сприятливо впливають на здоров’я людини.

“Наша печінка і нирки, якщо вони здорові, гарно справляються з очищенням нашого організму щодня”, – розповіла Стелла Л. Волпе професор відділення харчування в Університеті Дрексел у Філадельфії. “Збільшуючи споживання фруктів і овочів, зернових продуктів і води, ви приносите своєму організму набагато більше користі, ніж вдаючись до “очищення”.

Слід зазначити, що до очищення або детоксикації вдаються при лікуванні зловживання алкоголем або наркотиками. Це допомагає запобігти потенційно небезпечні для життя ускладнення.

Очищення організму від токсинів

Печінка

Головним органом, відповідальним за процес очищення, є печінка. Все, що ми вдихаємо або проковтуємо, що розщеплюється і всмоктується в кров, проходить через печінку – найбільший внутрішній орган. Багато виробників обіцяють “очистити печінку”, але у здорових людей печінка не є місцем зберігання токсинів. Швидше печінка перетворює шкідливі речовини в водорозчинні, щоб їх можна було вивести з потом або виділеннями.

Печінка зазвичай робить чудову роботу по очищенню організму. Винятком є люди з захворюваннями печінки, наприклад, вірусний гепатит або хворобою печінки, пов’язаною зі зловживанням алкоголем.

Деякі речовини у великих дозах, наприклад, вітамін А, залізо і мідь дійсно можуть накопичуватися в печінці через хвороби, але не існує даних про те, що дієти або методи очищення печінки допомагають у лікуванні хвороб печінки.

Очищення кишечника

Також багато прихильників альтернативної медицини просувають так зване очищення кишечника за допомогою клізм, проносних і інших методів. Проте дослідження показують, що очищення кишечника може принести більше шкоди, ніж користі. В кишечнику живе безліч корисних мікробів, які підтримують наше здоров’я.

Побічним ефектом очищення кишківника може стати нудота, блювання, діарея, біль у животі. Також може спостерігатися втрата електролітів і більш серйозні наслідки, такі як ниркова і печінкова недостатність, повітряна емболія, прорив кишечника та інші.

Очищення від токсинів – жирові клітини

Третя схема очищення включає в себе голодування, споживання соків, сироїдіння та різні трав’яні засоби. Знову ж дослідження не довели ефективність певних продуктів або трав в позбавленні від токсинів. Деякі вважають, що голодування і соки допомагають спалювати жирові клітини, які нібито містять токсини. Однак жирові клітини не пов’язані з процесом детоксикації.

Якщо ви сиділи на 7-денній очисній дієті і скинули вагу, то це не тому, що ви позбулися від токсинів, а тому, що голодували або сильно обмежували себе в харчуванні протягом тижня. Різке обмеження раціону харчування також може чинити серйозний стрес на системи організму.

Іншими словами, в більшості випадків печінка, кишечник і нирки чудово справляються зі своєю роботою.

http://cikave.org.ua/medicine/vsya-pravda-pro-ochyschennya-orhanizmu/

Previous post

Роль малювання в житті дитини

Next post

USA Road Travel Tips

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *