Тимчасовий повірений у справах при Організації безпеки і співробітництва в Європі Геррі Кемієн закликав Росію негайно звільнити Олега Сенцова та всіх інших українців-політв’язнів Кремля, у тому числі трьох інших, які також голодують – Володимира Балуха, Олександра Шумкова та Станіслава Клиха.

Про це йдеться у заяві Геррі Кемієна.

«Затримані з обох сторін повинні бути звільнені на основі принципу «всіх на всіх», як це викладено в мінських угодах, – заявив пан Кемієн. – Гуманітарна логіка також повинна переважати в тяжкому становищі понад 60 українських політв’язнів, які зараз перебувають у Росії. Український режисер Олег Сенцов голодує сьогодні (14 червня – ДМ) 31 день. Росія перевела пана Сенцова з Криму в Росію, і ми закликаємо Росію негайно звільнити його та всіх інших українських політв’язнів, у тому числі трьох інших, які також голодують: Володимира Балуха, Олександра Шумкова та Станіслава Клиха… Агресія та поведінка Росії в Україні підривають основні принципи та зобов’язання ОБСЄ, а також нашу колективну безпеку. Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму. Кримські санкції щодо Росії залишатимуться, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Сполучені Штати приєднуються до наших європейських та інших партнерів, повторюючи, що наші санкції проти Росії за її агресію на Сході України залишатимуться, поки Росія повністю не виконає своїх зобов’язань за мінськими угодами».

У четвер, 14 червня, у столиці біля будівлі представництва Європейського Союзу в Україні активісти вимагали домагатися звільнення українських політв’язнів Кремля і оголосити дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу в Росії.

Учасники акції намалювали біля представництва умовну карту Росії з написом «Boycott Russia» і вишикувалися з плакатами, що закликають звільнити політв’язнів і бойкотувати ЧС-2018. Також вони вигукували «Free Sentsov» і «Boycott Russia».

Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

Нагадаємо, кримчанина Олега Сенцова затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, інші спільноти та  організації.

4 червня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що лікарі у колонії очікують до 30-го дня його голодування негативної реакції, щоб розпочати введення Сенцову поживної суміші через зонд.

Станом на 15 червня український режисер-політв’язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 33-ий день.

http://detector.media/community/article/138544/2018-06-15-predstavnik-ssha-v-obse-zaklikav-rosiyu-zvilniti-sentsova-ta-vsikh-inshikh-ukrainskikh-politvyazniv/

Previous post

Генпрокурор штату Нью-Йорк подав до суду на Трампа

Next post

Павло Фельдблюм: У кожного антисемітського чи українофобського прояву є ім’я і прізвище

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *