Олександр Лащенко

Київ – Верховна Рада з другої спроби ухвалить у вівторок «безвізові» закони. У цьому запевнила Радіо Свобода більшість опитаних парламентарів. Щоправда деякі депутати відмовляються підтримувати норму, що забороняє дискримінацію працівників за ознакою сексуальної орієнтації. Тим часом експерти не сумніваються у здатності народних обранців ухвалити весь «безвізовий пакет». Однак це буде лише окозамилювання для ЄС. А за суттю антикорупційні законопроекти будуть вихолощені й запрацюють нескоро, стверджують фахівці.

У депутатів немає іншого вибору, ніж проголосувати за «безвізові» закони. У цьому запевнили напередодні другої спроби парламенту ухвалити зрештою такі закони президент Петро Порошенко, спікер Володимир Гройсман і опитані Радіо Свобода депутати коаліції (минулого тижня Рада змогла проголосувати лише за 2 з 13 необхідних для безвізового режиму між Україною та ЄС документи).

Як зауважив, зокрема, член фракції Блоку Петра Порошенка Єгор Фірсов, у нього є чимало запитань стосовної діяльності Верховної Ради, але щодо «безвізового пакету» варіантів бути не може. І цю позицію поділяє більшість його колег.

«Мені багато що не подобається у роботі нинішнього парламенту. Але у нас немає вибору. З тієї інформації, яку я знаю зі спілкування з іншими депутатами із різних фракцій, а також зі спілкування з керівниками фракцій, я практично впевнений, що всі євроінтеграційні закони будуть успішно ухвалені», – переконує Єгор Фірсов.

Під час першої спроби ухвалити «безвізовий пакет» депутати загальмували на створенні Національного агентства з пошуку майна корупціонерів та управління ним. Більшість парламентарів тоді також не погодилася з вимогою ЄС про неприпустимість дискримінації сексуальних меншин у Трудовому кодексі.

Депутат Сергій Рудик, який не входить до складу будь-якої фракції, висловив Радіо Свобода готовність підтримати у вівторок усі документи «безвізового пакету», крім саме поправки до проекту Трудового кодексу, що забороняє дискримінацію працівників за ознакою сексуальної орієнтації.

«Я не буду тільки підтримувати поправку до Трудового кодексу щодо сексуальної дискримінації, а за всіма іншими питаннями за великим рахунком можна голосувати», – сказав Сергій Рудик.

Тим часом, як стверджував на сайті Радіо Свобода захисник прав ЛГБТ Зорян Кісь, соціологічні дослідження свідчать про те, що лише третина українців виступає проти заборони дискримінації за ознакою сексорієнтації в трудовій сфері.  Таким чином, вважає захисник прав ЛГБТ, депутати бояться втратити підтримку найконсервативнішої частини суспільства, яка насправді є меншістю у суспільстві. Хоча меншістю агресивною. На думку Зоряна Кіся, захист для ЛГБТ-спільноти в Україні треба не ЄС, а українцям. Адже в сучасному суспільстві різноманітність є цінністю, а не загрозою.

«Як президент, як православний християнин, батько чотирьох дітей, я – за збереження сімейних цінностей… Але як гарант Конституції категорично проти дискримінації…»

Зі свого боку, президент Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій запевнив напередодні, що виступає за збереження рівних прав усіх громадян держави. Глава держави переконував у цьому, порушивши питання сім’ї, шлюбу, віри.

«Як президент, як православний християнин, як батько чотирьох дітей, я виступаю за збереження сімейних цінностей, традиційних для українського суспільства. Але як гарант Конституції я категорично проти дискримінації будь-кого з українських громадян за будь-якою ознакою», – зазначив Петро Порошенко.

Крім норми про заборону дискримінації, депутати розглянуть також у «безвізовому пакеті» антикорупційні законопроекти. Після провального голосування минулого тижня громадські активісти звинуватили народних обранців у намаганні обміняти безвізовий режим на безпеку своїх корумпованих статків. Керівник українського представництва громадської антикорупційної мережі Transparency International Олексій Хмара напередодні спрогнозував Радіо Свобода, що парламентарі цього разу зможуть набрати необхідну кількість голосів за відповідні документи. Але це буде лише формальне схвалення. Тобто, вийде, за висловом відомого історичного персонажа, «формально правильно, а по суті знущання».

«Я думаю, що у вівторок парламент України ухвалить необхідні закони для європейської інтеграції. Зокрема, ухвалить законопроект щодо спецконфіскації корупційного майна. Натомість зміст цих законів лише формально відповідатиме очікуванням ЄС щодо України. Мета таких дій депутатів – аби не дати змоги нормально запрацювати цим антикорупційним законам», – зауважує Олексій Хмара.

Зі свого боку, народний депутат від «Опозиційного блоку» Євгеній Мураєв переконував в ефірі Радіо Свобода, що закони «безвізового пакету» жодного стосунку до євроінтеграції і до безвізового режиму не мають. За словами Мураєва, ще 2010 року було лише чотири пункти, які від Києва вимагали європейці для запровадження безвізового режиму. Зараз їх 56. А завтра їх із таким урядом стане 220, стверджував депутат від «Опоблоку».

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27355033.html

Previous post

Вакарчук розповів у Вашингтоні, що потрібно українцям для виходу з кризи

Next post

Реформи або смерть

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *