Республіканці в Сенаті США відмовилися підтримувати скасування Obamacare, яке лобіюється адміністрацією президента Дональда Трампа.

Як повідомляє Голос Америки, ще два республіканських сенатора Джеррі Моран і Майк Лі відмовилися проголосувати за відкриття дебатів по документу, що, фактично, звело до нуля шанси на його схвалення в нинішньому вигляді.

Раніше про своє неприйняття документа заявили два інших республіканських сенатора, Сюзан Коллінз і Ренд Пол.

Зараз республіканці контролюють в Сенаті 52 місця зі 100. Як очікується, всі 48 сенаторів-демократів проголосують проти скасування Obamacare.

Президент Трамп вже прокоментував небажання своїх однопартійців голосувати за скасування медреформи президента Барака Обами.

“Республіканці повинні просто скасувати провальну Obamacare і розробити новий план реформи охорони здоров’я, який почнеться з нуля. А демократи до них приєднаються!”, – написав Трамп в Twitter.

Напередодні інавгурації Трампа, республіканська більшість Сенату почала процедуру скасування системи охорони здоров’я (Obamacare), що було одним з основних обіцянок передвиборчої кампанії республіканця.

Реформа вважалася одним з головних досягнень президентства Обами, її центральним елементом була обов’язкова медична страховка, оплата якої забезпечувалася завдяки субсидіям. Реформа була спрямована на підтримку малозабезпечених верств населення, але вимагала значних капіталовкладень держави.

Виразну альтернативу реформі республіканці запропонувати не змогли, підтримка її негайної відміни стала танути навіть серед консерваторів – 24 березня Трамп попросив скасувати голосування в Конгресі до кращих часів, поки не буде підготовлена реальна альтернатива Obamacare.

На початку травня Палата представників США схвалила законопроект про скасування Obamacare, “за” проголосували 217 конгресменів, “проти” – 213.

Previous post

Володимир Стиран, етичний хакер, співзасновник «Бережа Сек’юріті»: Все, що відбулося – акт кібер-тероризму. Наслідки його – тотальні

Next post

Exclusive: CNN witnesses US Navy's drone-killing laser

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *