Ростислав Хотин

Видання Business Insider пише про плани США забезпечити Україну надсучасними радарами, які значно допоможуть українському війську і можуть змінити плин подій на Сході України, де українським силам протистоять проросійські сепаратисти та регулярні російські війська. Газета The Wall Street Journal вмістила статтю про домовленість між Україною та сепаратистами про відведення озброєнь калібром менше від 100 міліметрів на Донбасі. Тим часом англомовна газета Kyiv Post пише про дві важливі економічні новини для Києва: розширення торгівлі з Китаєм та домовленість про газозабезпечення протягом зимового опалювального сезону.

США забезпечать Україну радіолокаційною технікою, яка може кардинально вплинути на розвиток подій на Сході України, пише видання Business Insider.

Президент США Барак Обама погодився надати українській армії 20 мільйонів доларів на радіолокаційну систему Q36, поставок якої так довго домагалася Україна. Ці радари є мобільними і можуть моментально вирахувати точку обстрілу ворогом позицій, звідки саме вівся вогонь. Радар може миттєво виявляти точку запуску звичайних ракет в радіусі 18 кілометрів і реактивних ракет у радіусі 24 кілометрів.

Видання цитує Адріана Каратницього з Атлантичної ради США, який каже, що «ще більш важливим чинником є здатність радару точно визначити місце ворожої артилерії та систем ракетного вогню лише після одного пострілу».

Каратницький вважає, що радари можуть «змінити розстановку сили» на користь української армії. Як він зауважує, 75 відсотків жертв серед українських військових стаються саме внаслідок артилерійських та ракетних обстрілів їхніх позицій.

«Радар може відвернути майбутні обстріли з боку сепаратистів, оскільки навіть єдина запущена ракета чи реактивний снаряд виявлять точне місце, звідки вівся вогонь. Коли ж сепаратисти вестимуть обстріл, а (українці) вже матимуть радари, тоді українці зможуть швидко й ефективно дати відповідь вогнем», – пише видання.

Як зауважує Каратницький, цих нових радарів буде недостатньо для стримування повномасштабного наступу в разі, якщо Росія вирішить піти на подальшу ескалацію конфлікту. Але радари все ж зможуть обмежити наступальну здатність сепаратистів разом із їхньої здатністю набувати нові території.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27281728.html

Previous post

Гратимемо «Болотну справу» до останнього в’язня – режисерка «Театру.doc»

Next post

Паризькі домовленості – #зрада чи #перемога. Аналіз без емоцій

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *