Художники будуть жити і творити в старовинних етнічних садибах Кіпру, а також відвідають мальовничі місця цього острова.

Відомі українські художники з ініціативи мистецької галереї “Мистецька збірка” вирушили в арт-тур Make art, not war (Твори мистецтво, а не війну) на острів Кіпр, повідомляється в прес-релізі.

Учасниками проекту стали Микола Маценко, Назар Білик, Михайло Деяк, Степан Рябченко, Василь Рябченко, Віктор Дейсун, Анна Валієва та Олена Рижих.

З 14 по 21 квітня художники будуть жити і творити в старовинних етнічних садибах Кіпру, а також відвідають мальовничі місця цього острова: гірський водоспад, білі скелі, древній амфітеатр “Куріон”.

1609617

Однією з головних подій заходу стане зустріч з єпископом Кіпрської православної церкви Грігоріусом, обід з монахами і спільна молитва за мир в Україні. Підсумком пленеру буде презентація картин у замку-музеї м Лімассол на Кіпрі і фінальна виставка в Києві.

Така практика, як кажуть організатори, унікальна для українського мистецтва. Куратори туру Максим Волошин і Дмитро Струк переконані, що під час війни мистецтво особливо важливо, адже є одним з основних духовно-ціннісних орієнтирів, який об’єднує націю.

1609619

Тому головна мета заходу – змістити фокус уваги суспільства з військових подій на культурне оновлення і підтримати українських художників. Для проведення пленеру острів Кіпр обраний не випадково.

Адже Україна в чомусь повторює його історію, залишаючись без власних історичних територій в результаті військових дій і неможливості домовитися мирним шляхом.

Організатори акції вважають, що творча атмосфера і мальовнича природа подарує художникам натхнення на створення нових шедеврів і сприятиме здійсненню арт-прориву України. З першого дня художники активно включилися в роботу і вже показали перші результати.

1609616

Михайло Деяк малює в новій техніці на склі колоритні пейзажі з будинками в селі Тохні. Степан Рябченко зобразить народження Венери. Олена Рижих надихнулася місцевою церквою. Микола Маценко створює триптих, присвячений плинності часу.

Віктор Дейсун пише барвисті середземноморські пейзажі. Анна Валієва зображує на своїх картинах руки. Валієва вважає, що руки – це символ миру, як крила голуба або морські хвилі.

1609618

http://ua.korrespondent.net/showbiz/culture/3503990-ukrainski-khudozhnyky-dovedut-scho-mystetstvo-sylnishe-nizh-zbroia#5

Previous post

10 дуже незвичайних способів заробити

Next post

Україна розраховує на безвізовий режим з ЄС з 2016 року - Клімкін

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *