Депутати Європейського парламенту підтримали законодавчу резолюцію, згідно з якою ЄС повинен надати Україні більше торговельних поступок, за винятком низки сільськогосподарських продуктів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Ці поправки до законодавчої резолюції, автором якої є польський європарламентар Ярослав Валенса, були підтримані 475 голосами, проти проголосували 102 євродепутати і 61 – утрималися.

«Надаючи Україні додаткові тимчасові торговельні преференції, Європейський парламент хоче підтримати поточні реформи, зміцнення малих і середніх підприємств та забезпечити необхідний стимул для розширення торговельних потоків. Я сподіваюся, що ці заходи будуть стимулювати наші відносини і ефективно допомагатимуть Україні», – заявив доповідач Ярослав Валенса.

Під час голосування про внесення змін до пропозиції Єврокомісії, депутати Європарламенту висловилися за те, щоб помідори, пшениця, органічні добрива та сировина для міндобрив не підлягали квотам, що викладені в Угоді про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

При цьому умовою надання Україні пільг при експорті своєї продукції буде боротьба з корупцією і не лише держави-члени ЄС, а й представники промисловості можуть робити запит на дослідження щодо можливих заходів захисту виробників ЄС.

Підтримка цієї резолюції стала можливою завдяки компромісу, що був досягнутий між різними політичними групами Європарламенту. Він передбачає, що надання Україні низки преференцій та полегшення торгівлі позитивно впливатиме на розвиток малих і середніх підприємств, але водночас, це не матиме негативних наслідків для представників європейського сільського господарства і промисловості.

Після тристоронніх консультацій (Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії) та наступної підтримки цієї ініціативи національними представниками (Радою міністрів ЄС) додаткові преференції наберуть чинності. Вони, як передбачається, діятимуть три роки й доповнюватимуть положення, передбачені поглибленою і всеосяжною зоною вільної торгівлі між ЄС та Україною.

https://www.radiosvoboda.org/a/news/28522751.html

Previous post

Хвости сперматозоїдів - ключ до створення чоловічого орального контрацептиву, над яким працює українська дослідниця у США

Next post

Стартап, заснований українцем, зібрав 7 мільйонів доларів інвестицій

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *