Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном у середу вранці успішно вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, а також франко-ізраїльський супутник Venμs глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus.

Згідно з повідомленням на сайті Державного космічного агентства України (ДКАУ), здійснений о 04:58:33 за київським часом із космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) пуск став десятим за програмою Vega і другим у 2017 році.

Обидва супутники ДЗЗ виготовлені ізраїльським оборонним концерном Israel Aerospace Industries (IAI). Космічний апарат (КА) OPTSAT-3000 вагою 368 кг побудований на замовлення Міністерства оборони Італії, КА Venμs вагою 264 кг – на замовлення Ізраїльського космічного агентства (ISA) та Національного центру космічних досліджень Франції (CNES).

РН Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1500 кг.

Маршовий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розробило держпідприємство “Конструкторське бюро “Південне” (КБП) і виготовило держпідприємство “ВО “Південмаш” (ПМЗ, обивда – Дніпро). Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року. З травня 2013 року ЕSА розпочало комерційну експлуатацію нової РН.

У березні 2017 року РН Vega вивела на орбіту супутник Sentinel-2B глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus.

У липні 2017 року українські учасники кооперації за програмою Vega продовжили укладений у 2012 році контракт з європейським підрядником – італійською Avio SpA на постачання серійних двигунів для РН Vega до 2020 року.

Уряд України та ESA підписали угоду про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях у 2008 році. До складу ESA входять 17 європейських країн.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/439839.html

Previous post

Віце-прем’єр І.Климпуш-Цинцадзе: Україна хотіла б перейти у відносинах з ЄС із кредитів на гранти

Next post

Трамп вважає відносини з Росією найнебезпечнішими за всю історію

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *