Про каучсерфінг, думаю, ви вже чули, але якщо це слово для вас в новинку, то коротенько розповім, що це і з чим це їсти. Каучсерфінг — це, так би мовити, явище своєрідного єднання туристів-бюджетників по всьому світу в пориві допомогти один одному в їхніх подорожах. Поміч заключається в наданні нічлігу туристові, що дає змогу зекономити на проживанні. Спитаєте — яка вигода тому, хто надасть прихисток якомусь там туристові? На перший погляд — ніякої, та людина яка надала нічліг отримає позитивний відгук про себе в одній з веб-спільнот каучсерферів (Hospitality Club.org; couchsurfing.orgbewelcome.org і навіть українська каучсерфінг спільнота shuffle.in.ua) і потім, коли він поїде кудись в інше місто чи країну, його охоче приймуть на проживання завдяки хорошим відгукам. А взагалі це – альтруїзм і прагнення людей допомагати близьким по духу істотам :) Ніби розібрались: є господарі (хостер) і гості (серфер), гості, відправляючись в якесь місто, надсилають листи з проханням прихистити їх людям, які проживають в даному місті і є учасниками спільноти каучсерферів, а хостери можуть прийняти серфера або відмовити йому. Ось так це працює. Та каучсерфінг – це не тільки можливість зекономити на житлі, адже велика кількість учасників цього руху подорожують так не ради економіїї, а задля можливості завести нові знайомства, отримати поради від «місцевих», нерідко хостер стає безкоштовним гідом. Також є можливість влитись в місцевий побут і поділитись досвідом мандрівок. Звичайно, і каучсерфінг несе деякі незручності чи небезбеки, а ще чим більше розростається кількість юзерів того ж  couchsurfing.org, тим більше неадекватних людей там зявляється, але 95% — це люди, акі в чомусь схожі, оскільки всі вони взяли участь у такому русі як каучсерфінг.

Каучсерфінг 10 порад

  1. Намагайтеся отримати кілька позитивних відгуків про себе, навіть якщо ви щойно зареєструвались (на тому ж таки couchsurfing.org). Розпитайте друзів — можливо вже хтось є у цій спільноті. Справа в тому, що новачків приймають менш охоче, бо про вас ще ніхто нічого не написав.
  2. Більше інформації про себе у вашому профілі. Додайте кілька фото, напишіть про себе, про свої подорожі, про ваші захоплення,— це все вам допоможе отримати більше довіри :)
  3. Пошукайте в тому ж couchsurfing.org (або іншій спільноті, де ви зареєструвались) учасників з вашого міста.  Поспілкуйтесь, і, можливо, це вам також дасть кілька позитивних відгуків.
  4. Не поспішайте відправляти запит на пошук житла за місяць, або й того більше до вашого приїзду. Справа в тім, що люди зазвичай не планують на місяць-два наперед розмістити когось до себе в гості.
  5. Не соромтесь запитувати про умови проживання. По «морді» за такі відверто інтимні запитання ніхто не надає, а от умови можуть бути неймовірно різні – від матраца в кутку кімнати на підлозі в однокімнатній квартирі, де проживає 6 чоловік до 5-кімнатної квартири без хазяїв у ваше розпорядження (трішки гіперболізую).
  6. Шукайте житло в сусідньому містечку або на околиці міста, якщо не можете знайти в центрі міста. Так, таке буває, коли неможливо знайти вільного хостера, особливо в дуже туристично активних містах, або під час якогось феста.
  7. Вивчайте профіль та відгуки  людини, яка пропонує житло, щоб уникнути неприємних ситуацій. Зазвичай, по відгуках можна зробити певні висновки для себе та прийняти на їх основі рішення. Проте відгуки на каучсерфінзі мають одну проблему – негативні відгуки пишуть лиш тоді, коли ситуації склались відверто поганенькі, або взагалі кримінальні, а так здебільшого люди стараються не писати негативних відгуків, щоб не отримати негативний відгук у відповідь. Ахілесова п’ята всієї системи — інакше не назвеш.
  8. Завжди майте запасний варіант. Хостери прості люди і з ними трапляється всяке. Можлива ситуація, коли ви розраховували на житло … а тут … ну не вийшло щось, ось на такі випадки варто мати запасний варіант — чи-то іншого хостера, чи-то інформацію по хостелах.
  9. Повідомте близьких, до кого ви їдете і де будете ночувати.
  10. Дівчатам рекомендую обирати хостерів не чоловіків-одинаків, а дівчат або сімейні пари.
http://www.travelmaster.com.ua/kauchserfing-10-porad/
Previous post

Правила сучасного виховання дитини

Next post

German Chancellor Rules Out Weapons Aid to Ukraine

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *