Історія Дня Святого Валентина

Лютий був місяцем, в якому стародавні римляни готувалися до приходу весни. Вони робили декілька обрядів очищення і спокутного жертвопринесення богові, який охороняв їх ферми від вовків. Молоді люди найбільше сподівалися на 15 лютого. Саме в цей день проводився обряд родючості: імена всіх чоловіків і жінок поміщалися в одну урну і перемішувалися. Дитина витягував імена навмання, утворюючи пари, які будуть жити разом до кінця року. Пізніше це свято отримало назву День святого Валентина, і був перенесений на 14 лютого.
Валентин був єпископом Терні. Він був страчений близько двохсот років тому за наказом імператора Клавдія II. Валентин помер у Римі, куди він прибув, щоб вилікувати хворого дитини. Клавдій II намагався звернути Валентина в язичеську віру, однак, Валентин не хотів надавати свою християнську віру і намагався звернути на неї імператора. З цієї причини Валентин був засуджений до закидання камінням і відсікання голови. Страта відбулася 14 лютого. Після цього батько Валентина і його учні взяли труп Валентина і перенесли в Терені, де він і був похований. Молоді пари ходили до місця поховання, щоб відновити мир після сварки.

Так чому ж Валентин вважається покровителем закоханих?

Є багато легенд, що оповідають про життя цього святого. Багато з них дійшли до наших днів.
– Деякі люди кажуть, що під час його ув’язнення, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника, зір якій дивом відновилося. Легенда свідчить, що перед смертю Валентин написав прощального листа цій дівчині, і підписав її: від “твого Валентина”. Від цього походить відома фраза, що використовується любителями підписувати листівки до Дня святого Валентина.

– Легенда про благородної любові: у Терні жив молодий римський центуріон, якого звали Сабіно. Він закохався в християнську дівчину Серапию. Її батьки відмовилися віддати дочку заміж за Сабіно через релігію. Тому Сабіно вирішив піти до єпископа Валентина, щоб звернутися в християнство в знак своєї любові. У ході підготовки до хрещення Серапия захворіла на туберкульоз. Сабіно просив Валентина не дозволити йому бути відокремленим від коханої дівчини. Валентин охрестив Сабіно і одружив двох молодих закоханих.

– Одного разу, коли Валентин гуляв у своєму саду, він почув суперечку двох молодих людей. Він пішов до неї назустріч з трояндою в руці, і подав їм її. Він попросив їх не сваритися. Він сказав їм взяти разом стебло троянди, молячись Богу, і зберегти свою любов навічно. Через деякий час пара повернулась до Валентина і повідомила йому про своє бажання вступити в шлюб. Ця історія стала дуже популярною, і люди стали відвідувати Валентина 14-го числа кожного місяця. Цей день став днем, присвяченим благословення. Пізніше ця дата стала відзначатися тільки 14 лютого, щоб відзначити річницю смерті святого.

– В саду у Валентина завжди грало багато дітей. Це було красиве і безпечне місце. Коли ж наставав вечір, Валентин підходив до кожної дитини і давав йому квітку, щоб вони віднесли цю квітку додому своїм матерям. Таким чином, він був упевнений, що діти підуть прямо додому до настання темряви, а також цим він навчав їх поваги і любові до своїх батьків. З цієї легенда зросла традиція робити подарунки до дня святого Валентина людям, яких ми любимо.

– Легенда про голубів: Ця легенда пов’язана з попередньою. Під час свого ув’язнення Валентину було дуже сумно від того, що діти не можуть грати в його саду, бо він тепер закритий. Двом з його голубів вдалося вибратися з клітки. І хто знає, як вони змогли знайти Валентина у в’язниці. Він упізнав їх і покликав до себе. На шию одного з них він повісив торбинку у формі серця з посланням всередині, навколо шиї іншого прив’язав ключ. Коли голуби повернулися у Терні, люди виявили, що це був ключ від саду єпископа, а в листі було написано: “Для всіх моїх улюблених дітей…. від твого Валентина”. Звідси з’явився звичай носити серце і ключ, на знак взаємної любові.

Як відзначають День святого Валентина сьогодні?

Це свято відзначають люди у всьому світі. У всіх народів свої традиції і звичаї святкування Дня святого Валентина. Розглянемо деякі з них:

В Італії є багато спеціальних традицій для цього дня. Багато люди дарують своїм коханим букети квітів, коробки шоколадних цукерок, які містять невеликі листівки з віршами про кохання і цитатами різних письменників всього світу. Деякі люди воліють дарувати своїм коханим тільки невеликий знак любові: вітальні листівки та ін. Інші воліють робити більш корисні та романтичні подарунки: вечеря при свічках вдома або в ресторані та ін. останнім часом молоді люди створили абсолютно нову традицію – присвячувати своїм половинкам романтичні пісні по радіо або на музичних каналах.
В цей день вітрини всіх магазинів переповнені червоними паперовими серцями і м’якими іграшками, такими, як голуби, качки, кролики та ін Деякі італійські кондитери готують чудові торти у формі серця, і прикрашають їх квітами або червоними серцями цукру. Все це пишність збагачене збитими вершками і шоколадом. Це абсолютна насолода для очей і шлунку!

Основний колір в День святого Валентина – червоний. Багато ресторанів прикрашають столи червоними свічками, червоними стравами і червоними квітами. Це знак любові і пристрасті. Квіти, які купує молода людина своїй дівчині, теж червоного кольору (бажано червоні троянди). Жінки одягають червоні сукні або доповнюють вбрання червоними аксесуарами (гаманець, сумочка, взуття тощо).

У Китаї відзначають еквівалент свята Дня святого Валентина. Це фестиваль Ци Сі, який проходить у липні. Фестиваль натхненний китайської казкою, яка розповідає про кохання простого селянина і богині, однією з семи дочок імператриці Небес. Кажуть, що одного разу вночі дочки імператриці Небес спустилися на Землю, щоб скупатися в річці. Селянин побачив це і вирішив пожартувати над ними, сховавши їх одяг. Дівчатка послали наймолодшу з них, щоб отримати свої сукні назад. Коли селянин і молодша дочка імператриці Небес зустрілися, вони закохалися одне в одного з першого погляду. Імператриця, яка спостерігала цю картину з неба, була незадоволена. Вона з допомогою золотої брошки створила Небесну річку (Чумацький шлях), який відділяв двох закоханих, дозволяючи їм тільки дивитися один на одного здалеку. Фенікс (важлива магічна істота в китайській міфології) був зворушений тяжким становищем закоханих. Він вирішив зібрати всіх сорок на землі, щоб вони зі своїх крил склали міст, за допомогою якого пара могла б зустрічатися один раз на рік на сьомий день сьомого місяця. Цей фестиваль також називають “Свято дівчаток”, тому що в цей день всі дівчата пропонують різні фрукти і моляться про те, щоб мати хороший шлюб.
У Німеччині люди люблять дарувати один одному вітальні листівки, квіти і невеликі подарунки. Вони часто влаштовують у цей день романтичну вечерю.

У Голландії також люблять анонімні листівки і подарунки. Найбільш поширений подарунок – солодка.

У скандинавських країнах до анонімними листівками додаються білі проліски.

В Іспанії закохані дарують один одному троянди.

В Японії жінки дарують чоловікам коробки цукерок і квіти.

В Бразилії відзначається 12 червня – День святого Антонія, який вважається покровителем шлюбів.

День Святого Валентина. Історія та традиції свята

 

Previous post

За чиїми наказами вбивають ватажків бойовиків? (Світова преса)

Next post

Три унікальні методи американських учителів, що привели учнів до небачених успіхів

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *