Ні для кого не секрет, що діти набагато простіше засвоюють інформацію, піднесену в ігровій формі. Так, останнім часом саме в ігровій формі педагоги навчають дітей математики, грамоті, іноземним мовам. Але не тільки для школярів гра важлива. Роль гри у вихованні дітей дошкільного віку також велика. Адже саме за допомогою гри дитина проявляє різні сторони характеру, задовольняє свої інтелектуальні та емоційні потреби, формує особистість.

Гра як метод виховання: чому вона вчить?

Основи етикету. Дитині досить важко пояснити, як необхідно правильно поводитися за столом, адже набагато цікавіше для нього покататися на велосипеді. А от якщо проводити заняття в ігровій формі, то все стане відразу набагато цікавіше. Наприклад, можна з донькою садити ляльок за стіл і вчити їх правильно їсти. При цьому нехай донька скаже лялькам: «Приємного апетиту», «Їж акуратно» і т.д.; Характер. Для формування характеру корисно проводити з дитиною будь-які ігри в змагальній формі. Гра як засіб виховання дітей вчить його формувати характер, розвиває самооцінку та впевненість. У дитини природним є бажання перемогти. Крім того, роль гри у вихованні дітей в тому, що діти вчаться співпереживати, розвивають емоційно-вольову сферу, стимулюють діяльність. В процесі гри, як методу виховання, створюються такі ситуації, що вимагають негайного рішення, які вчать дитину приймати рішення і нести відповідальність за свої дії; Соціалізація. Гра як засіб виховання дітей вчить їх взаємодіяти один з одним, враховувати потреби та інтереси оточуючих. Наприклад, рольові ігри сприяють збільшенню словникового запасу, розвивають організаторські та творчі здібності. Гра як метод виховання вчить дітей розвивати лідерські якості, розкривати свою індивідуальність і здібності. А для соромливих дітей гра є чи не єдиною можливістю проявити себе; Інтелектуальне і моральне виховання дітей. Гра прекрасно сприяє процесу навчання і виховання моральних якостей. Так, набагато легше навчити дитину запам’ятовуванню за допомогою асоціацій (дев’ять – це гурток з хвостиком, а буква п – це дві палички і місток, і т.д.).

????????????????????????????????

При правильному підході роль гри у вихованні дитини величезна – вона вчить дитину любити знання, прагнути до навчання і виховання, показує правильні моделі відносин і поведінки. Крім того, навчаючись чогось допомогою гри, дитина навіть не підозрює, що вчиться.

Ігри морального виховання для дітей

У вихованні дітей необхідно керуватися народною мудрістю: «дитини легше виховати, ніж перевиховати», а також: «чим раніше почати виховання, тим краще буде результат». Тому завжди варто турбуватися про те, що, з ким, і як робить ваша дитина. Щоб направити малюка на вчинення позитивних вчинків і позитивні думки, необхідно особливу роль відвести іграм морального виховання для дітей. Вони можуть бути рухомими або спокійними – це неважливо.

Гра як засіб виховання дітей: приклади моральних ігор

Гра «Чарівне слово». Надає дуже позитивний ефект, полягає в тому, що кожна дія і вчинок необхідно супроводжувати проголошенням приємних слів і ввічливих фраз; «Магазин однієї покупки». Дана гра як метод виховання корисна тим, що дитина опиняється в ситуації вибору, при якому з безлічі різних бажань він може вибрати тільки одне. Цю гру, як засіб виховання дітей, корисно використовувати для того, щоб діти вміли орієнтуватися в можливостях сімейного бюджету, у надлишку і корисності деяких речей, а також вчилися робити усвідомлений вибір, за який вони згодом зможуть нести відповідальність; «Добре-Погано». Роль гри у вихованні дитини полягає в тому, що йому розкривається сутність поганого і хорошого, формується система кончини про те, що погано і добре, розкривається причинно-наслідковий зв’язок різних дій і вчинків.

дети2

Дані гри як засіб виховання дітей формують у них уявлення про ввічливість, першочерговості потреб і бажань , можливості їх задоволення, вчить дітей розвивати і збагачувати мову.

Моральне виховання за допомогою народних ігор

Народні рухливі ігри дуже цікаві для дітей, а також надзвичайно корисні. Ці ігри як метод виховання вчать їх управляти своїм тілом і рухами, підкорятися і приймати правила гри, розвивають уяву. Особливо важлива в народних іграх емоційна залученість дорослого. Намагайтеся не просто демонструвати необхідні слова і дії, але максимально виражати інтерес до конкретної гри.

Приклади морального виховання за допомогою народних ігор:

«Злови зайчика». Покажіть дитині сонячного зайчика за допомогою дзеркала: як він стрибає, тікає, відпочиває і несподівано знову тікає і ховається в інше місце. Потім запропонуйте малюкові зайчика наздогнати, повторюючи при цьому: «ось зайчик прокинувся, подивися, він танцює і сховався під стіл, а ти його не наздогнав. Ой, дивися, на стілець заліз, давай, лови скорей », і т.д.; «Гуси-гуси-га-га-га». Поставте малюка на деякій відстані від себе. Ви – господар гусей і живете з ними в одному будиночку. Звертайтеся до дитини словами: «Гуси-гуси-га-га-га. Є хочете? Так-так-так. Ну, летите. Ні-ні-ні. Сірий вовк під горою, зуби точить. З’їсти нас хоче, чи не пускайте нас додому. Ну, летите, як хочете, тільки крила бережіть ». Спочатку промовте весь текст самі, а коли малюк вивчить текст, нехай він говорить від імені гусей. При цьому можна інсценувати погоню вовка за гусьми; «Сонечко і дощик». Покажіть дитині стіл або стілець, і поясніть, що це будиночок, в якому можна сховатися від дощику. Подивіться на небо і скажіть: «Дивися, сонечко вийшло. Давай погуляємо ». Разом з вами малюк виходить на середину кімнати і радіє сонячній погоді. Знову подивіться вгору і скажіть: «Дивися, здається, дощ збирається, давай швидше сховаємося в будиночку». Сховайтеся під ваш імпровізований будиночок.

дети5

Ігри як засіб виховання дітей непогано закінчувати грою в мовчанку. Це перемкне увагу дитини і заспокоїть його.

Пам’ятайте, що батьки – найактивніші учасники ігор з дітьми, тому, чим активніше буде спілкування батька та матері з дитиною, тим швидше він буде розвиватися.

http://likuemo.in.ua/statti/5999-Igra-kak-sredstvo-vospitaniya-deteiy.html

Previous post

Україна без олігархів: якщо можливо, то як?

Next post

Що Вдалося Польщі і Не Вдалося Україні

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *