Цим святом світ зобов’язаний Сполученим Штатам і Канаді, де він і святкується по-справжньому. В інших країнах світу люди лише знають, що таке День бабака і іноді історію свята. Урочистості відбуваються щорічно 2 лютого, коли люди спостерігають за тим, як бабак вилазить з нори, таким чином пророкуючи прихід весни.

День бабака: звідки беруться передбачення

Отже, День бабака – свято весняних прогнозів, коли люди активно стежать за поведінкою звірків, вилазять із затишних норок. Як відомо, бабаки – істоти лякливі, тому передбачення не слід вважати абсолютно точними. У більшості випадків простежується наступна тенденція: якщо день видався похмурий, бабак не помічає своєї тіні і сміливо вилазить з нори. Ця прикмета вважається хорошою – значить, скоро настане весна. Якщо ж 2 лютого День бабака видався сонячним, звірятко, швидше за все, злякається своєї тіні і втече назад у нірку. Така прикмета віщує ще як мінімум 2 місяці холодів.

В цей день всі американці, яким відомо, що таке День бабака, дякують звірка за пророкування і всіляко нахвалюють улюбленця нації. Американці неймовірно вірні традиціям, вони досі справно ведуть статистику пророкувань бабака, причому вірними виявляються всього 40% прогнозів. Однак, незважаючи на невтішну статистику, в США і Канаді все ще проводять цілі фестивалі, присвячені бабакам-провісникам.

Історія виникнення свята

Традиційний день бабака зародився ще в Стародавньому Римі, причому концепція його була абсолютно ідентичною, от тільки замість бабака римляни обрали як провісника простого їжака. У Римі свято також відзначався 2 лютого, коли їжака будили і дивилися на його поведінку. Результат, так само як і з бабаком, залежав від сміливості звірка – побачить або не побачить він свою тінь, злякається чи все-таки вилізе з нори.

день бабака в америці

День бабака в Америці почали святкувати в штаті Пенсільванія, коли одного разу 2 лютого бабак раптом виліз з нірки, хоча теоретично повинен був бути в сплячці. Місцеві жителі були вкрай здивовані і побачили в цьому якийсь метеорологічний сенс, з цього і почалася історія свята в сучасному світі.

Про те, що таке День бабака, весь світ дізнався близько 120 років тому, деякі країни Західної Європи перейняли цю традицію і зберегли донині. У Росії як провісника виступає їжак, північна Німеччина будить борсука, а в Америці, через відсутність і тих і інших, обрали бабака.

Як святкувати День бабака

Сьогодні свято бабака пов’язаний не стільки з передбаченнями, скільки з простим бажанням відірватися на деньок від буденного сірого життя. Існує безліч способів розвеселити себе і компанію в цей день. Якщо ваші друзі також знають, що таке День бабака, запропонуйте їм влаштувати невелику вечірку з кумедними іграми.

2 лютого день бабака

Ви можете, наприклад, пограти в гру “Звір”. Це свого роду пантоміма, коли учасники стають в коло, а ведучий кожному на вухо шепочуть назву будь-якої тварини. Потім гравці намагаються вгадати, хто є хто. Можна влаштувати свято і в колі сім’ї, наприклад, помінятися ролями: чоловік чаклує біля плити, а дружина грає в комп’ютерні ігри, діти при цьому вільні робити що завгодно, вони напевно придумають, чим спантеличити батьків.

День бабака і релігія

Справа в тому, що 2 лютого з астрономічної точки зору є серединою зими, цього дня відзначає рівний відрізок між весняним і осіннім рівноденням, тому він важливий не тільки як американського свята.

Наприклад, католицька церква в цей день відзначає Стрітення Господнє або громницею. Цікаво, що це свято (як і багато інших) прийшов з язичництва, де вважався днем жертвопринесення богу Перуну.

Однак традиції язичницького свята неймовірно близькі до концепції Дня бабака: в день Громовніци також вели спостереження за погодою. Якщо день видався морозним, значить, скоро очікується потепління, а якщо 2 лютого на вулиці тепло – урожай буде поганим. Заметіль ж означала довгу зиму.

Найвідоміші бабаки-провісники

Найперший і найбільш відомий бабак-метеоролог був засновником свята. Жив він у Пенсільванії і звали його Філ, причому американці придумали йому цілий титул в кілька рядків, а місто Панксатони охрестили “Столицею погоди”.

день бабака свято

У Канаді також є свій герой – Віллі з Віартон. Бабак відомий тим, що кожен рік прокидається точно 2 лютого, після чого господар звірка (а за сумісництвом і мер) слухає пророцтво, яке бабак нашіптує йому на вухо. Після того як місія виконана, бабак, позіхаючи, повертається назад в нору. Навряд чи звірку відомо, що серед канадців утворився цілий фан-клуб, а в Інтернеті у нього є персональний сайт, який завоював кілька нагород … Більше того, найбільша скульптура бабака також належить Віллі, спорудив її в 1995 році канадський скульптор, мабуть, також складається в фан-клубі Віартонского Віллі …

Незважаючи на неточність прогнозів, бабаки все ще шануються як в США, так і в Канаді, адже людям все-таки хочеться вірити в чудеса, живучи в сучасному сухому світі …

http://faqukr.ru/dim-i-sim-ja/58236-shho-take-den-babaka-peredbachennja-amerikanskogo.html

Previous post

Історія українських грошей

Next post

How Putin created a monster in Chechnya

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *