Україна стане однією з ключових тем саміту.

У середу, 11 липня, у Брюсселі почався саміт Північноатлантичного Альянсу. Цього року учасники зустрічі збираються обговорити широкий спектр питань, зокрема ситуацію в Україні, російську агресію, а також міжнародну безпеку в рамках ситуації навколо КНДР, безпекову ситуацію в Альянсі тощо. Основні положення саміту викладені у спільній декларації.

Ситуація в Україні – головна тема саміту
Цього року учасники саміту традиційно торкаються ситуації в Україні. Обговорюватимуться не лише проблеми війни на Донбасі і анексії Криму, а й прагнення країни на шляху до НАТО, безпеку у Чорному морі тощо.

Зокрема НАТО вимагає від РФ вивести війська з території Донецької та Луганської областей, підтверджує позицію Альянсу щодо Криму, який лишається територією України, анексованою та окупованою агресором, засуджує дискримінацію кримських татар на півострові, а також незаконне утримання або ув’язнення українців на території Росії.

Україна і закон про освіту
НАТО закликає Україну виконати всі умови Венеціанської комісії щодо мовної статті закону про середню освіту. Саме ця проблема заважає Україні продовжувати комунікацію з Альянсом на вищому рівні. Усі ініціативи блокуються Угорщиною, яка блокує зустрічі через невдоволення законом про освіту.

Засудження дестабілізаційної поведінки Росії
У спільній декларації НАТО учасники вказують, що Альянс завжди працював над здоровим партнерством з Росією, але наразі дії та вчинки РФ порушують безпеку та дестабілізують ситуацію, підриваючи основні принципи, правила та зобов’язання.

НАТО засуджує провокативні дії Росії на кордоні з Альянсом, а також закликає вивести війська з України, Молдови та Грузії. НАТО надалі підтримує суверенітет та територіальну цілісність цих країн.

Тероризм
НАТО спільними силами намагатиметься протистояти та запобігати тероризму. Поки країни концентруються на проблемах національної безпеки, НАТО намагатиметься протистояти тероризму разом з іншими країнами, у солідарності і консолідованості. Альянс оновить План Дій щодо боротьби з терористичною небезпекою і продовжить відігравати ключову роль у цій царині.

Новий принцип готовності НАТО
Наразі Північноатлантичний Альянс працює над створенням Ініціативи готовності. Створюватимуться нові військові сили в рамках НАТО, які матимуть на меті посилити готовність Альянсу до зовнішніх небезпек та неочікуваного удару. НАТО зможе застосувати військово-морські сили швидкого реагування, 30 маневрених батальйонів, 30 кінетичних повітряних ескадрилій у період 30-денної готовності.

Ситуація на Близькому Сході та хімічна зброя
НАТО виражає стурбованість ситуацією на Близькому Сході. Найбільше Альянс непокоять факти застосування зброї масового враження, зокрема хімічної, у Сирії та Іраку. Також йдеться про факти застосування такого озброєння в Малайзії та Великій Британії.

У НАТО також занепокоєні тестуванням Іраном балістичних ракет великої дальності, а також роллю країни у дестабілізації ситуації в регіоні. Альянс закликає Іран докласти усіх зусиль для того, аби закінчилася війна у Сирії.

Денукліаризація Північної Кореї
Північноатлантичний Альянс повністю підтримує рішення позбавлення КНДР ядерної зброї. В Альянсі привітали зустріч лідерів КНДР та Південної Кореї, а також саміту лідерів США Дональда Трампа та Північної Кореї Кім Чен Ина.

НАТО закликає продовжити тиск на КНДР до повної імплементації зобов’язань з денуклеаризації та припинення випробувань балістичних ракет.

Новий кандидат у члени НАТО
Незабаром Альянс може поповнитися ще одним повноцінним членом. НАТО розпочне перемовини з Македонією щодо вступу країни до складу організації. У декларації йдеться про те, що розширення кордонів НАТО сприяє покращенню міжнародної безпеки та розвиває демократичні цінності, реформи та повагу до верховенства  права.

НАТО вірить, що вступ Македонії можна здійснити після остаточної зміни назви країни, проти якої виступає Греція.

https://tsn.ua/svit/ukrayina-blizkiy-shid-i-nebezpeka-z-boku-rf-osnovni-polozhennya-deklaraciyi-samitu-nato-1185102.html

 

Previous post

Щодо суверенітету і територіальної цілісності України компромісу не може бути – колишній посол США про саміт Трампа і Путіна

Next post

Ека Ткашелашвілі — про Парк корупції в Ботанічному саду

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *