Голова Національного банку України Валерія Гонтарева констатує поступове зростання вітчизняної економіки. “Уже з квітня 2015 року статистичні дані свідчать про невелике, але зростання української економіки. На мій погляд, найнижчу точку падіння ми вже пройшли і тепер є всі підстави говорити про поступове відновлення економічного зростання”, – зауважила вона під час традиційної наради з керівниками 40 найбільших банків, що відбулася в Національному банку України сьогодні.

За словами Валерії Гонтаревої, другий місяць поспіль спостерігаються низькі показники інфляції як споживчої, так і базової, що свідчить про дієвість протиінфляційних заходів регулятора. “З метою закріплення позитивних трендів та збереження стабільності на фінансовому ринку Національний банк знову залишив незмінним рівень облікової ставки”, – проінформувала вона представників банківської спільноти і додала, що має оптимістичні сподівання щодо контрольованості ситуації в подальшому.

Також Валерія Гонтарева розповіла, що Україна належним чином виконує свої зобов’язання перед міжнародними донорами, тож розраховує на отримання запланованої підтримки від світового співтовариства. Зокрема вона привітала рішення Ради директорів МВФ щодо надання Україні другого траншу кредиту в рамках програми EFF у розмірі 1,7 млрд. дол. США. “Кошти, які ми сьогодні отримали від МВФ, будуть спрямовані на поповнення міжнародних резервів. Загалом наші міжнародні резерви зростають упевненими темпами і до кінця 2015 року ми плануємо, що їх обсяг досягне рівня майже 18 млрд. дол. США”, – сказала Голова Національного банку України.

Вона акцентувала увагу банкірів на надлишковій ліквідності в банківський системі та запропонувала банкам розпочинати програми кредитування реальної економіки. Валерія Гонтарева наголосила, що останнім часом у Національного банку накопичився значний обсяг майна, наданого банками у якості застав за кредитами рефінансування. “Національний банк планує розпочати прозору реалізацію застав банків за кредитами. Ми пропонуємо всім зацікавленим учасникам ринку брати участь у цьому процесі, адже у нас є і якісне нерухоме майно і привабливі портфелі споживчих кредитів”, – додала вона.

Заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук проінформував присутніх про перебіг діагностичного обстеження банків та терміни проведення докапіталізації банківської системи після його завершення. Він також розповів про роботу регулятора щодо оптимізації нормативного поля оцінки кредитних ризиків у діяльності банків та про діагностику обсягів кредитування осіб, пов’язаних з банком.

Окремо під час сьогоднішньої наради обговорили питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Голова Національного банку України Валерія Гонтарева звернула увагу банкірів на те, що хоча популістський законопроект 1558-1 не може бути реалізований, це соціальне питання все ж потрібно вирішувати. І для того, щоб усі банки виконували взяті на себе зобов’язання щодо реструктуризації, питання має вирішуватись у законодавчій площині. “Такий проект закону має бути спільною консолідованою та погодженою позицією усієї банківської спільноти та стосуватися виключно соціально незахищених верств населення та соціального житла”, – наголосила Голова Національного банку.

 Наприкінці зустрічі Голова Національного банку України Валерія Гонтарева нагадала банкірам, що регулятор має намір послідовно послабляти адміністративні обмеження на валютному та грошово-кредитному ринках та запросила банкірів висловити свої пропозиції з приводу того, що потрібно зробити першочергово.

http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=20125896&cat_id=55838

Previous post

Галина Ткачук: Хоч би де я жила – пишу все одно по-київськи

Next post

Українська музика змінилась назавжди

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *