Документ під назвою “Директива №1”, яку нещодавно підписав Дональд Трамп, передбачає зміну пріоритетів NASA: з вивчення Марса – на вивчення Місяця. Згідно з указом, політ до супутника Землі тепер є першочерговою метою космічної програми США.

Під час підписання директиви Трамп заявив, що в цей раз Америка не просто “поставить прапор і залишить сліди на Місяці”, а й закладе основу для майбутнього польоту до Марса. Також президент США зазначив, що завдяки директиві з’явиться безліч нових робочих місць, а країна посилить свою національну безпеку.

Підписання указу припало на 45-річний ювілей останньої американської місії до Місяця в рамках програми “Аполлон”, після якої американці чомусь згорнули свою космічну програму щодо освоєння Місяця.

При підписанні також були присутні теперішні астронавти й друга людина, що висадилася на Місяць – Базз Олдрін.

Як зазначило видання The Verge, до Трампа президенти Джордж Буш і Джордж Буш-молодший також обіцяли повернення американців на Місяць, однак вони зіткнулися з дефіцитом бюджету. Після цього Барак Обама свої указом наказав NASA займатися польотом на Марс.

 

За розрахунками інженерів NASA, повернення США на Місяць обійдеться в 104 мільярди доларів. У цю суму входить тільки пілотована місія з висадкою на поверхню планети, розробка місячної бази вимагатиме набагато більше коштів. Поки неясно, як планують фінансувати план Трампа.

Президент не розкрив подробиць документа, проте потрібні кошти він зможе запросити у Конгресу на початку 2018 року.

https://24tv.ua/45_rokiv_pislya_apollona_cherez_trampa_nasa_znovu_planuye_poloti_na_misyats_n901162

 

Previous post

Президент Трамп підписав оборонний бюджет США-2018 з $350 млн допомоги Україні

Next post

Чиє Різдво: європейське, американське, українське, християнське?

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *