Термін «тату» походить від таітянского слова «ТАТА», в перекладі означає «малюнок». Поняття ввійшло в науковий обіг завдяки відомому британському мореплавцю Джеймсу Куку, вживши його в своєму звіті про кругосвітню подорож 1773 року.
• Найдавнішими татуюваннями вважаються ті, які були виявлені на тілі Сімілаунської людини (людини Еці). Мумія була знайдена в 1991 р. в Тирольських Альпах. Їй близько 5,3 тисяч років. Всього на тілі Сімілаунської людини налічується 57 татуювань.
• Багато американських військових моряків наносять собі на тіло зображення черепахи, яке позначає, що власник татуювання перетнув екватор. Таке татуювання красувалося на плечі у Джона Кеннеді, який служив у ВМФ. Правда, пізніше він його звів на прохання дружини.
• У британського прем’єр-міністра Уінстона Черчілля також було татуювання – якір. Більш того, татуювання собі робили навіть члени королівської сім’ї, першим з яких був наслідний принц Едуард, наколовши собі хрест на руці. Було татуювання і у принца Чарльза, але він звів його перед весіллям з леді Діаною.
• Християнська церква цілком терпимо ставиться до татуювань. У XVI-XIX ст. священики-місіонери навіть самі наколювали хрести на тілі новонавернених тубільців. В даний час діє близько 100 офіційних християнських організацій татуювальників, де віруючі можуть нанести на своє тіло цитати з Святого Письма, портрети святих, розп’яття і багато іншого. Цікаво, що таке татуювання можна навіть освятити!
• Японські гейші надавали своїм коханим 5 канонічних «любовних доказів»: зістригання волосся, обрізання нігтів, клятву у вічній любові, татуювання і … ампутацію мізинця!
• У США поширена байка про мітку призовників. Щоб уникнути військової служби та відправки до В’єтнаму, хлопець наколов два матерних слова на ребрі своєї правої руки. Оскільки ця похабщина була добре видна під час віддачі військового вітання, жартівника вирішили в армію не призивати.
• Том Леппард, що проживає на шотландському острові Скай, покрив своє тіло татуюваннями на 99,3%. Його натільні малюнки є імітацією розмальовки леопарда. Простір між пальцями і внутрішня частина вушних раковин -єдині місця на тілі Леппарда, вільні від татуювань.
• Вікторія Бекхем зробила собі татуювання з іменами чоловіка і дітей прямо у себе на попці. Девід Бекхем також помістив на своє тіло ім’я дружини: «Вікторія» на мові хінді красується на лівій руці футболіста. Цікаво, що татуювальник, погано знайомий з цією мовою, зробив помилку, додавши зайву букву в середині слова. Виправити її згодом так і не вдалося.
• Найбільш татуйованою жінкою у світі вважається Юлія Гнус, яка народилась з порферією — хворобою, за якої довге перебування під сонцем викликає утворення пухирів та шрамів. Аби їх приховати, Юлія почала покривати своє тіло татуюваннями… Так на її тілі з’явилося більше 400 татуювань, на які вона витратила 40 000 євро.
• У 60-ті роки минулого століття в багатьох штатах США татуювання були заборонені. Ця заборона з’явилася, щоб хоч якось стримати поширення гепатиту серед населення. Зараз татуювання офіційно дозволена у всіх штатах без винятку.
Comments