Державний секретар США  Джон Керрі в четвер прибув до Києва для переговорів з українськими лідерами про можливість відновлення припинення вогню на сході країни.

Держсекретар вже провів зустріч з президентом України Петром Порошенком. У спільній заяві, яку вони озвучили після розмов, президент України взяв на себе особисте зобов’язання щодо подальшого втілення необхідних реформ.

У свою чергу, Джон Керрі заявив, що США не хочуть війни з Росією:

«Ми не намагаємося вступити в конфлікт з Росією. Ніхто цього не хоче ні США, ні європейська спільнота. Ми сподіваємось, що Росія скористається дипломатичним рішенням», – зазначив Керрі.

Джон Керрі заявив, що Росія повинна негайно припинити підтримку сепаратистів на Донбасі.

За його словами, Росія має «на практиці показати виконання Мінських домовленостей.

«Росія повинна продемонструвати свої зобов’язання припинити кровопролиття назавжди. І ми просимо її зробити це, виконуючи Мінські домовленості. Росія повинна негайно припинити цю військову підтримку сепаратистів і сісти за стіл переговорів», – зазначив він.

Держсекретар Керрі наголосив на необхідності мирного вирішення конфлікту. Проте він зазначив, що США не можуть закрити очі на дії, які відбуваються на Донбасі.

«Ми не можемо не зважати на танки, які перетинають кордон з Росію в Україну, та на військових, які перетнули кордон, аби підтримувати цей конфлікт», – додав він. Джон Керрі закликав до припинення вогню, відведення  тяжкої зброї та виведення військ і закриття кордонів. Необхідно, заявив Керрі, відновити і поважати суверенітет України.

Далі на порядку денному візиту держсекретаря – зустрічі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, главою МЗС Павлом Клімкіним, а також із представниками Верховної Ради.

На завершення візиту, запланована спільна прес-конференція держсекретаря Керрі з прем’єром Яценюком.

Візит Керрі проходить на тлі погіршення ситуації на сході України, де урядові війська ведуть боротьбу з наступаючими проросійськими сепаратистами.

Високопоставлений представник Держдепартаменту повідомив, що Керрі, літак якого здійснив посадку у Борисполі в умовах снігопаду, заявить про підтримку Вашингтоном спроб України домогтися нового припинення вогню переговорним шляхом.

«Він має намір підтримати зусилля української сторони щодо повернення до серйозних переговорів … і висловить підтримку Сполученими Штатами будь-якої дипломатичної структури, яка може виявитися успішною в даному контексті», – заявив журналістам високопоставлений представник Держдепартаменту по дорозі до Києва.

Американські офіційні особи також повідомили, що Керрі оголосить про новий пакет гуманітарної допомоги мешканцям Східної України, які постраждали в результаті конфлікту, у розмірі 16,4 мільйонів доларів.

Однак вони уникли коментарів про можливість розширення військової допомоги США Україні.

Тим часом, перед прибуттям Керрі в Україну, президент Петро Порошенко зосередив свою увагу саме на цьому, закликавши країни НАТО надати бойову зброю Києву.

«Ескалація конфлікту, яка відбувається сьогодні, все більше число жертв серед цивільного населення, особливо після терористичних атак у Волновасі та Донецьку, а також бомбардування Маріуполя … повинні спонукати Альянс надати Україні додаткову підтримку», – сказав Порошенко, згідно з поширеним текстом інтерв’ю, яке опубліковане в німецькій газеті Die Welt у четвер.

«Серед іншого, йдеться про постачання сучасної зброї для захисту і опору агресору», – зазначив президент України.

Високопоставлені представники адміністрації Барака Обами заявили, що хоча Вашингтон знову розглядає питання про доцільність поставок зброї Україною для боротьби з проросійськими сепаратистами, рішення з цього питання поки що не прийнято.

Ештон Картер, який був призначений президентом Обамою на посаду міністра оборони США, заявив у середу, що він «схиляється» в напрямку надання летальних озброєнь України, але разом з тим вважає, що основна увага повинна приділятися економічному та політичному тиску на Росію.

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест підкреслив, що остаточне рішення з цього питання прийматиме президент Обама, а не Картер.

http://ukrainian.voanews.com/content/kerry-ukraine/2629940.html
Previous post

Цікаві факти про татуювання

Next post

Олланд і Меркель у Києві обговорюють нову мирну пропозицію

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *