Еммануель Макрон пообіцяв запровадити закон, що на його думку обмежить поширення фальшивих новин під час виборчих кампаній у Франції.

Французький лідер заявив про потребу таких кроків, щоб захистити демократію від маніпулятивної дезінформації.

Макрон очевидно мав на увазі діяльність зокрема російських каналів інформації, які він неодноразово звинувачував у намаганнях впливати на громадську думку в Європі та у Сполучених Штатах.

Під час своєї передвиборчої кампанії навесні 2017 року Макрон гостро критикував роль російських ЗМІ і відверто заявляв, що робота російського телеканалу RT була пропагандою, а не інформуванням.

На спільній прес-конференції з російським президентом під час візиту Путіна в Парижі у травні 2017 року Еммануель Макрон заявив, що репортери RT, а також багатомовна російська служба новин Sputnik були не справжніми журналістами, бо намагалися впливати на кампанію, поширюючи брехню.

Оголошення пролунало під час новорічного звернення до журналістів у президентському палаці в Парижі.

“Під час виборів новини в Інтернеті підпорядковуватимуться іншим правилам”, – сказав Макрон.

Однією з головних пропонованих вимог буде чітке вказування на джерела та спонсорів повідомлень.

Пропонується також обмежити суми, дозволені на фінансування спонсорованих новин.

Відповідні урядові структури у Франці також можуть отримати право блокувати вебсайти-порушники та знімати певні повідомлення.

Фінансований російським урядом канал RT з грудня минулого року розпочав мовлення французькою мовою, викликавши застереження в деяких колах Франції і навіть заклики позбавити канал ліцензії на право мовлення.

У США канал RT America був змушений зареєструватися як іноземний агент на тлі звинувачень про намагання Росії втручатися у президентську кампанію в США 2016 року.

Раніше у новорічному телезверненні у неділю Еммануель Макрон також повторив амбітні заклики до більшого єднання Європи і закликав громадян ЄС протидіяти “націоналістам та скептикам”.

https://ukrainian.voanews.com/a/macron-falshyvi-novyny/4191791.html

Previous post

Юристи Трампа не змогли зупинити продаж книжки про президента США, яку він назвав брехливою

Next post

Спецпрокурор США може викликати Трампа на допит щодо втручання РФ у вибори

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *