Олена Губар

Президент США Дональд Трамп представив нову стратегію національної безпеки. У ній він, зокрема, наголошує, що “неперевершена сила є найнайдійнішим засобом для захисту”.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп в понеділок, 18 грудня, оприлюднив нову стратегію національної безпеки країни. У документі на 68-ми сторінках глава Білого дому сфокусувався на чотирьох основних напрямках: захисті країни, сприянні економічному процвітанню, демонстрації миру через силу та просування американського впливу у конкурентному світі.

“Ми усвідомлюємо, що слабкість – це найнадійніший шлях до конфлікту, а неперевершена сила – це найнайдійніший засіб для захисту”, – заявив Трамп, презентуючи стратегію в Вашингтоні. Він також зазначив, що стратегія безпеки призведе до припинення встановлення обмежень на оборонні витрати країни.

Крім того, у стратегії національної безпеки “конкуруючими державами” для США названі Китай та Росія. Трамп зазначив, що такі країни, як Росія, “використовують інформаційні інструменти в спробі підірвати легітимність демократій”. “Своїм вторгненням до Грузії і України Росія продемонструвала готовність порушувати суверенітет держав регіону”, – йдеться в стратегії.

Окремо Трамп наголосив на загрозах, які створює для США режим Північної Кореї. За словами глави Білого дому, Вашингтону доведеться реагувати на ядерну програму Пхеньяна.

Близький Схід та захист кордонів

Що стосується ситуації на Близькому Сході, то Трамп у своїй стратегії наголошує на спільному з Ізраїлем баченні вирішення конфліктів у регіоні. У документі зазначається, що протягом поколінь ізраїльсько-палестинський конфлікт вважався тією перепоною, яка не дозволяла встановити мир та процвітання у регіоні. “Сьогодні загрози, які становлять радикальні джихадистські терористичні організації, та загроза, яку становить Іран, створюють усвідомлення, що причиною проблем цього регіону є не Ізраїль. США знаходять все більше спільних з Ізраїлем інтересів у боротьбі проти спільних загроз”, – йдеться у новій стратегії Трампа.

Також Трамп торкнувся питання захисту кордонів США, пообіцявши припинити “ланцюгову міграцію”, коли до країни прибувають родичі іммігрантів, а також закрити “лазівки”, що підривають зусилля, спрямовані на захист кордонів. На відміну від свого попередника Барака Обами, який у своїй стратегії національної безпеки у 2015 році оголосив зміни клімату на Землі “невідкладною та зростаючою загрозою” нацбезпеці США, Трамп відмовився від такого визначення, натомість проголосивши прагнення країни стати “державою, що домінує в енергетичному секторі”.

http://www.dw.com/uk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%96%D1%8F-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%83/a-41852881?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml

Previous post

Чиє Різдво: європейське, американське, українське, християнське?

Next post

Максим Фролов: Новий закон України про довкілля – вимога Євросоюзу

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *