Не секрет, що кожна дитина дошкільного віку любить малювати. Діти проявляють любов до малювання по-різному: одні можуть розмалювати шпалери в кімнаті, інші малюють один у одного на руках і ногах різні квіточки, зірочки, сердечка, деякі навіть умудряються використовувати замість полотна для малювання ваші улюблені штори. Це все приносить чаду велике щастя. Нерідко батьки лають за це дітей і, з жалем, викидають зіпсовані речі. Ніколи не забороняйте дитині малювати. Малювання грає величезну роль у розвитку вашого дитя, воно безпосередньо впливає на формування його особистості. Тому, спробуйте взяти себе в руки і не кричати на дитину за те, що його захоплення, трохи переходить межі дозволеного. Направте розвиток його таланту в потрібний напрямок.
Користь малювання
Заняття малюванням будуть приносити вашому чаду тільки користь. Це особливо позначиться на мисленні дитини, так як воно досить тісно пов’язане з малюванням. У процесі творчості в роботу будуть залучені багато аналізатори (м’язової-відчутні, рухові, а також зорові). Крім цього, образотворче мистецтво добре впливає на розвиток дрібної моторики, уваги і пам’яті. Воно навчить його не тільки думати, але й аналізувати, порівнювати, співставляти, уявляти і складати.
Під час малювання будуть задіяні як фізична, так і розумова активність малюка. У процесі створення нового малюнка, дитина докладає величезних зусиль, щоб завершити його, і осягає при цьому нові знання та вміння. Спочатку у дітей викликає інтерес те, як рухаються олівець і пензель, після, вони зацікавлюються тими слідами, які залишаються на папері, і, в підсумку, настає той момент, коли дитина бажає намалювати те, що він бачить у себе в голові. Кожне чадо є своєрідний і індивідуальний світ, в якому є свої правила поведінки, є почуття, які властиві лише йому самому. Зробіть так, щоб життя вашого малюка була цікава, динамічна і насичена. У такому випадку, у дитини буде багато різних вражень, завдяки яким, його мислення буде неординарним.
Фантазія і уява – одні з найважливіших складових життя малюка. Найактивнішим і плідним часом для того, щоб розвивати уяву, вважається період від 5 до 15 років. Тому, дуже важливо не упустити цей момент, і дати зрозуміти дитині, яке велике значення має присутність образотворчого мистецтва в його житті. Як тільки зникне бажання фантазувати, відразу ж знизиться можливість мислити творчо. Пропаде інтерес до мистецтва і творчості. Треба безперервно розвивати творче мислення дитини. Бажано записати його на будь-які гуртки чи курси з малювання.
Правила залучення дитини до занять
Ви вже вирішили, що пора почати навчати дитину малюванню?
Перш ніж ви це почнете, запам’ятайте деякі правила:
- Ні в якому разі не варто просити дитину намалювати щось конкретне, як часто це роблять багато батьків. Ви можете лише запропонувати будь-які варіанти, при цьому не змушуйте дитину вибирати саме з того списку, який склали ви. Дайте йому перенести свій внутрішній маленький світ на аркуш паперу.
- Не смійте критикувати творіння вашого маленької дитини! Якщо ви будете постійно лаяти його з цього приводу, можете не сумніватися, любов до малювання пропаде зовсім швидко, можливо, навіть і не з’явившись. Дитина є дитина, роботи його неідеальні, але в них вкладена душа.
- Не треба домалювати малюнки вашого чада, ні під яким приводом. Не робіть це навіть для того, щоб потім похвалитися перед друзями та родичами про досягнення вашого малюка. Не треба виправляти його роботи. Це, швидше за все, образить дитину, підкреслить його неповноцінність, а ще він може вирішити для себе те, що сам нічого домалювати нормально не зможе.
- Не вчіть дитину перемальовувати чи малювати який-небудь конкретний образ. Це неодмінно вб’є його фантазію. Буде краще, якщо ви навчите дитину різним прийомам малювання. Нехай він сам вирішує, яким чином і де саме їх використовувати.
- Завжди хваліть дитину за нестандартні рішення. Він зрозуміє, що головне – це його фантазія.
- Переглядайте і обговорюйте з ним роботи, намальовані раніше. Він повинен пам’ятати, що він до цього моменту вже вміє малювати. Намагайтеся вішати малюнки вашого карапуза на стінку, можна в красивих рамочках.
- Відвідуйте з дитиною галереї, де виставлені репродукції картин художників, які малюють в різних стилях.
- Малюйте фарбами з дітьми, навчіть створювати нові кольори, змішуючи наявні.
- Малювання олівцем для дітей також важливо. Використовуючи олівець, дитина зможе малювати чіткі і прямі лінії. Придбайте олівці різної твердості.
Тепер, ознайомившись із статтею, ви знаєте, яку роль відіграє малювання в житті вашого малюка. Тому, не пропустіть той момент, коли потрібно прищеплювати любов дитини до образотворчого мистецтва. Бажаємо успіху у вихованні дітей!
http://girafejournal.ru/novonarodzhenij/911-rol-maljuvannja-v-zhitti-ditini.html
Comments