Дата святкування Всесвітнього дня електрозв’язку та інформаційного суспільства встановлена ООН у 2006 році.

Щорічно 17 травня відзначається чергова річниця підписання в 1865 році в Парижі 20 країнами першої Міжнародної телеграфної конвенції і установи Міжнародного телеграфного союзу. З 1934 року після підписання Міжнародної конвенції електрозв’язку ця організація стала називатися Міжнародним союзом електрозв’язку.

Дата святкування Всесвітнього дня електрозв’язку та інформаційного суспільства встановлена ООН у 2006 році. На сьогодні МСЕ – спеціалізована установа ООН в області глобальної електрозв’язку, покликане здійснювати законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надавати технічну підтримку, розробляти стандарти і правила у сфері електрозв’язку та формулювати рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій і підвищення якості послуг.

МСЕ організовує всесвітні та регіональні виставки та форуми, такі як ITU TELECOM WORLD, об’єднуючи представників урядів, галузей електрозв’язку та ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій), сприяючи взаємному обміну ідеями, знаннями і технологіями.

Співпрацює Міжнародний союз електрозв’язку і з Україною. Мета співробітництва – вдосконалення і раціональне використання інформаційно-комунікаційної інфраструктури, а також подолання “цифрового розриву” у телекомунікаційних технологій на національному та міжнародному рівнях.

Супутньою метою сучасного етапу співробітництва України в рамках МСЕ в області міжнародної стандартизації мовлення є забезпечення міжнародної правової захисту спільного використання в Україні радіомовних аналогових і цифрових систем, служб і технологій на весь перехідний період від аналогового до цифрового мовлення, врахування національних інтересів України при розробці міжнародних нормативних документів, що стосуються стратегії впровадження цифрового мовлення, подолання цифрового розриву, а також створення цифрових служб нових поколінь.

Примітно, що в цей же день 25 років тому (1991) був представлений перший інтернет-сервер і затверджений стандарт для сторінок WWW. Цього року тема Дня – “Підприємницька діяльність в області ІКТ в інтересах соціального впливу”.

https://ukr.media/culture/263114/

Previous post

10 дуже незвичайних способів заробити

Next post

Україна увійшла до Транскаспійського транспортного маршруту

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *