Напевно кожен, хто хоч раз носив джинси, ламав голову над тим, навіщо в них потрібна додаткова п’ята кишенька над основною правою кишенею.

Адже у звичайних штанях таких кишеньок немає.

Як виявилося, до цих пір немає точного пояснення, з якою метою була придумана ця кишенька. Зате достеменно відомо, що вперше вона з’явилася в 1873 році на джинсах Levi’s 501. Існує кілька версій про її справжнє призначення, і ми озвучимо головні з них.

Для годинника
У каталогах всесвітньо відомої фірми levi’s ця кишенька досі називається «pocket watch». І це наштовхує на думку, що спочатку ця додаткова кишеня була придумана для того, щоб класти в неї годинник. Адже в той час наручних годинників не було. А ковбоям було незручно носити кишенькові годинники в сорочці (у піджаку не попрацюєш). Тому для них придумали додаткову кишеньку в джинсах.

Для золота
Оскільки старателі (поряд з ковбоями) були основними покупцями продукції Леві Стросса, то існує версія, що кишеньку було зроблено для того, щоб вони могли ховати туди знайдене золотко. В окремій кишеньці воно було в більшій безпеці. Адже якщо вона і протреться, то вміст висипеться в основну кишеню.

Для монет
Можливо, що кишеньку було зроблено і для звичайної дрібниці. Як і у випадку з золотом, якщо монети протруть кишеню, то висипляться звідти не на землю, а в іншу кишеню.

Для капсулів
Ще кажуть, що ковбої зберігали в цій кишеньці капсулі для рушниць. Швидше за все, багато з них могли дійсно зберігати капсули саме там. Але навряд чи кишеньку було створений спеціально для цього.

Для запальнички Зіппо
А найпопулярніша версія свідчить про те, що п’яту кишеньку було зроблено спеціально для того, щоб носити в ній бензинову запальничку марки Зіппо. У той час, це була надзвичайно популярна запальничка і була чи не у кожного американського ковбоя. Розміри кишеньки ідеально відповідали розміру запальнички. І коли в моду стали входити запальнички фірми Крикет, у багатьох моделях джинсів змінилися і розміри кишеньок.

Previous post

Яресько: Україна планує нові дипломатичні заходи для повернення Криму

Next post

Українські розробники створили першу соціальну арт-мережу

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *