Україна планує незабаром розпочати нову дипломатичну ініціативу для повернення Кримського півострова, анексованого Росією у 2014 році. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько агентству Reuters в середу.

«Ми не погоджуємося, що Крим пропав. Це буде рік, коли ми розпочнемо заходи для повернення Криму», сказала вона на Світовому економічному форумі в Давосі.

Росія захопила Крим у березні 2014 року в результаті військової операції, яку осудив Захід і наклав відплатні санкції для покарання Москви. Санкції і далі чинні.

Недавно Україна припинила постачання електроенергії на півострів, і президент Порошенко заявив, що постачання електроенергії буде відновлено, якщо Росія визнає Крим частиною України.

Проте Росія поки що не дала ознак, що будь-коли візьме до уваги повернення Криму, більшість населення якого російського походження і він займає особливе місце в російській історії та культурі. Минулого місяця Москва випустила нову банкноту з кримською тематикою.

Міністр Яресько заявила, що має намір створити форум, відповідно до так званого «женевського формату», який включав Росію, Україну, Європейський Союз і Сполучені Штати, що короткий час діяв у 2014 році. Росія виключила відновлення «женевського формату».

«Ми плануємо встановити щось більше за «женевський формат» для початку діалогу про те, як повернути Крим», – сказала Яресько.

Деякі юридичні експерти вважають, що Україна може успішно використати анексію Криму як важіль проти Росії, якщо Москва здійснить погрозу подати Київ до Арбітражного суду в Лондоні з приводу відмови повернути три мільярди доларів «боргу Януковича».

http://ukrainian.voanews.com/content/yaresko-davos-crimea/3154925.html

Previous post

Спільний голос: як культурна спільнота ЄС достукується до влади

Next post

Так ось для чого потрібна маленька кишенька в джинсах!

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *