facts

The Economist: Росія нехтує Віденським документом, який має запобігати непорозумінням під час військових навчань

НАТО найбільше непокоїть те, як Росія, використовуючи дану угоду, забезпечує повноцінну присутність своїх спостерігачів на масштабних навчаннях тих, кого вважає ворогами.

Росія своїми діями накликає на себе підозри. Вона регулярно нехтує Віденським документом — угодою, покликаною запобігати непорозумінням під час військових навчань. Це договір держав — учасниць Організації з безпеки й співробітництва в Європі, який сприяє прозорості. Про пише британський тижневик The Economist.

Згідно Віденським документом, про будь-які навчання за участю понад 9 тис. бійців треба повідомляти щонайменше за 42 дні до початку. Якщо в них беруть участь більше ніж 13 тис. бійців, організатор має попередньо запросити по два спостерігачі з 56 держав — учасниць ОБСЄ.

«Проводячи непланові навчання, Росія порушує обидва правила, а «Запад-2017» — нехтує другим. Вона цинічно ухиляється від своїх зобов’язань, часто вдаючи, ніби проводить кілька відмінних навчань у дещо різний час. У липні на останньому засіданні Ради НАТО-Росія — органу, створеного 15 років тому для налагодження співпраці та взаєморозуміння між альянсом і Москвою, — сторони принаймні провели брифінги про планові навчання», — йдеться в матеріалі.

Однак, зауважує видання, генеральний секретар НАТО і колишній прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберґ засумнівався в озвученій Росією кількості учасників «Западу» й закликав Кремль дотримуватися правил Віденського документа. Підстави для такої скептичної реакції справді є. Готуючись до попередніх навчань «Запад», росіяни казали, що задіють тільки 12 тис. бійців. Зрештою, учасників було в шість разів більше. Міністр оборони Естонії Марґус Тсахкна нещодавно повідомив, що для перевезення залізницею солдатів і техніки до Білорусі Росія залучила 4 тис. вагонів.

«НАТО найбільше непокоїть те, як Росія, використовуючи Віденський документ, забезпечує повноцінну присутність своїх спостерігачів на масштабних навчаннях тих, кого вважає ворогами. Альянсу лишається тільки не втрачати пильність і сподіватися, що, закінчивши «Запад», Путін відправить бійців назад у їхні казарми», — пише The Economist.

http://tyzhden.ua/News/198385

Previous post

ВВП України зростає навіть окремо від Донбасу, як і ціна варрантів

Next post

Павло Гудімов: Забороняти треба речі, які дійсно заважають державі розвиватися

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SHARE

The Economist: Росія нехтує Віденським документом, який має запобігати непорозумінням під час військових навчань