2 вересня 1996 року, відповідно до Указу тодішнього Президента Леоніда Кучми, в Україні почалася грошова реформа. У обіг була введена національна валюта України – гривня, і сота її частина – копійка.

Нова національна валюта вводилася в прив’язці до курсу долара. Тоді за одну гривню можна було придбати 66 центів.

Цього дня за встановленим курсом були переведені на гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100 000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях.

Протягом 15 днів – з 2 до 16 вересня 1996 року – в готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року прийом карбованців було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з того моменту і дотепер є гривня.

До речі, у вересні 2008 року в рамках щорічного засідання комісії з естетики Міжнародного фінансового банку швейцарські фінансисти організували конкурс серед світових валют на звання найкрасивішої. Експертизу 50 номінантів проводили за наступними категоріями: естетичне оформлення, платоспроможність, банківське забезпечення, історичне значення зображення на валюті. За підсумками експертних результатів третє місце дісталося євро, друге – австралійському долару, а найкрасивішою була визнана українська гривня.

https://ukr.media/culture/273938/

Previous post

Подорож туристичними місцями Київщини, про які мало хто знає

Next post

11 правил безпеки в інтернеті, яких батьки мають навчити дітей

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *