У Держдепі заявили, що сам закон про санкції служить стримуючим фактором

Державний департамент США оголосив, що поінформував Конгрес, що у нових санкціях проти Росії, до запровадження яких закликає закон, ухвалений законодавцями і підписаний президентом Трампом минулого року, поки що немає необхідності, оскільки він і так «служить стримуючим фактором».

Оголошення було зроблено на тлі закликів законодавців від обох партій до адміністрації застосувати закон про санкції, ухвалений в липні практично одноголосно – проти нього проголосували лише п’ять конгресменів і сенаторів.

Закон вимагає запровадження санкцій проти суб’єктів, які ведуть «значний» бізнес з оборонним і розвідувальним секторами російського уряду. У понеділок Держдеп повідомив, що таких санкцій США поки що запроваджувати не будуть.

Речниця Держдепартаменту Гедер Науерт сказала у заяві, що за оцінками адміністрації, з часу ухвалення законодавства, «іноземні уряди відмовилися від планів або оголошених закупівель в розмірі декількох мільярдів доларів для проведення оборонних закупівель в Росії», – заявила вона.

«З цієї точки зору, якщо закон працює, санкції щодо конкретних осіб або окремих компаній не будуть потрібні, оскільки законодавство фактично служить стримуючим фактором», – підкреслила Науерт.

У своїй заяві речниця Держдепу не вказала на те, які саме країни скасували плановані закупівлі у відповідь на законодавство.

Тим часом, впливовий демократ у Палаті представників Стені Гоєр відкинув таку логіку адміністрації, висловлюючи своє невдоволення як рішенням не запроваджувати нових санкцій, так і відсутністю плану щодо стримування російської агресії у майбутньому».

«Санкції є стримуючим фактором лише тоді, коли країни знають, що США їх запровадять. Оголошення, які прозвучали сьогодні, без жодних заяв від високопосадовців в адміністрації, не викликають у мене довіру, що так вона буде».

Конгресмен-демократ Раджа Крішнамоорті також піддав критиці рішення Білого дому.

«Конгрес майже одноголосно ухвалив санкції проти Росії з метою надіслати їй сигнал щодо втручання у нашу демократії. Президент, за ознаками, не має бажання надіслати такого сигналу Росії», – заявив законодавець у своєму Twitter.

https://ukrainian.voanews.com/a/derjdep-sanktsiyi/4231018.html

Previous post

Американський професор економіки Джеймс Ґвартні: Україна пасе задніх за рівнем економічної свободи

Next post

Розміщення Україною євробондів на $3 мільярди визнали угодою року

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *