Батьки прагнуть лише найкращого для своїх дітей. Саме тому вони повинні дбати про забезпечення сім’ї: відповідне харчування, одяг тощо. Проте діти також потребують ласки, уваги, просто мати батьків поруч. Нерідко розуміння цього призводить до багатьох внутрішніх конфліктів: що вибрати? Виявляється, ці дві речі можна досить непогано поєднати – звісно, якщо докласти деяких зусиль. А щоб зберегти при цьому хороші стосунки зі своїм чадом (і не гризти лікті на старості), варто дотримуватися 10 правил спілкування з дитиною.

Правило перше

Не приходьте додому голодними. Голод не тітка. Через нього людина стає дратівливою і нетерплячою. У деяких на цьому тлі починаються головні болі. Намагайтеся перед приходом додому випити хоча б горнятко чаю або з’їсти йогурт.

Правило друге

Не перевтомлюйтеся Надмірне фізичне й розумове навантаження погано впливає на самопочуття. Людина стає дратівливою. Дитина зовсім не винна в тому, що вас завантажили на роботі, до того ж вона не зрозуміє чому викликала роздратування. Переступаючи поріг будинку, залишайте за дверима всі “дорослі” проблеми.

Правило третє

Правильно розставляйте пріоритети

Ніколи не говоріть про роботу так, щоб дитина могла подумати, що робота важливіша за неї. Робота вам подобається, а дитину ви любите.

Правило четверте

Спілкування з дитиною – найважливіше в світі

Не варто відштовхувати дитину, якщо вона прийшла до вас у той момент, коли ви зайняті готуванням вечері або взяли роботу додому. Дитина це людина, а вечеря й робота можуть і почекати.

Правило п’яте

Дитина повинна бути помічником і рівноправним членом родини

Не дискримінуйте дитину, доручаючи їй найбільш неприємну хатню роботу. Наприклад, миття підлоги, посуду. Чому дитина повинна виносити сміття? Так, тому, що командуєте ви. Найпростіше – домовитися про черговість робіт: раз виносите сміття ви, раз – малеча. І графік в коридорі вивісити. І бажано записати собі свою чергу на нагадувальник в мобільний – на випадок якщо забудете, а ви таки забудете…

Правило шосте

Не самостверджуйтеся за рахунок дитини

Ви доросла людина, і тільки із цієї причини ви більше знаєте й умієте. Ви краще миєте посуд і граєте в комп’ютерні ігри.

Але якщо ви прагнете, щоб ваша дитина на відміну від багатьох інших сучасних дітей виросла впевненою у собі й у своїх силах, спілкуючись із нею, намагайтеся поводитися так, щоб вона почувала себе вмілою і кмітливою. А щоб не задирати носа, спробуйте згадати себе в її віці: ви взагалі поняття не мали, що таке комп’ютер…

Правило сьоме

Робота всього лишень засіб для забезпечення родини

Якщо робота для вас стала сенсом життя, подумайте десять разів перед тим, як заводити дітей. Діти в таких родинах нещасливі. І квапляться якомога швидше вирости. Це ознака нездорової родини.

Правило восьме

Умійте слухати

Багатьом батькам здається, що все, зроблене дитиною, усі її слова – незначні й неважливі. Вона же маленька, що там може бути “глобального”. Насправді всі справи, слова й вчинки дитини так само важливі, як і ваші. І якщо ви будете зневажливо дивитися на інтереси й справи дитини, ніякої довіри між вами не буде. Не оцінюйте вчинки дитини, а намагайтеся їх зрозуміти.

Правило дев’яте

Радьтеся з дитиною

Повірте, дитині цікаво, чим ви таким займаєтеся на роботі. Розповідайте їй про ваші думки, переживання. Запитаєте в неї поради, а ще краще, скористайтеся нею. Не думайте, що дитина ще “не доросла” до “дорослих” справ. Це не так. Вона може багато чого не розуміти, але дуже добре відчуває емоції, і тому вас можуть здивувати дитячі поради. До всього іншого, радячись, ви формуєте в дитини здатність висловлювати власну точку зору, показуєте, що між близькими людьми важливі відвертість і довіра.

Правило десяте

Не докоряйте шматком хліба

Уникайте згадувати про матеріальну залежність дитини від вас. Це ранить дитину й принижує її. У неї може скластися думка, що вона вас обтяжує, і ви утримуєте її з почуття обов’язку. Якщо вам здається, що це й справді так – звертайтеся до психолога, і чим швидше – тим краще. Все повинне бути з любові. До того ж, на старості, коли ви виявитеся в залежному становищі, вам не доведеться соромитися того, що ви говорили колись, і гірко гризти лікті.

http://dyvensvit.org/articles/2565.html

Previous post

Kleptocrat or crusader? It’s time to figure out what Putin wants

Next post

The EU has charged Russia’s Gazprom with abusing its energy dominance

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *