20 березня стартує Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA-2015, що триватиме до 27-го березня. Програма надзвичайно насичена переможцями авторитетних міжнародних кінофорумів.

Цьогорічні покази Docudays UA об’єднані темою Пропаганда. Увага всіх українців прикута до війни на Сході, яку називають гібридною, бо розв’язана вона задовго до пострілів – у першу чергу, зброєю медіа та пропаганди. Чесне документальне кіно здатне захистити від цієї зброї. Про видимі й невидимі аспекти пропаганди та силу мистецтва говоритимуть на фестивалі у Києві. У позаконкурсній програмі Docudays UA підготували багато показів, – 10 тематичних добірок. Вони надзвичайно насичені переможцями авторитетних міжнародних кінофорумів.

Фільм-відкриття цьогорічного Docudays UA «Євромайдан. Чорновий монтаж» вирушає у подорож регіонами України і за кордон. Покази фільму відбудуться у рамках Мандрівного Docudays UA, що традиційно із жовтня до кінця грудня демонструє  найкращі кінокартини фестивалю. Разом із Мандрівним фільм побуває у більш ніж 230 містах і містечках України – Вінниці, Дніпропетровську, Києві, Кривому Розі, Львові, Житомирі, Тернополі, Запоріжжі, Полтаві, Сумах, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Херсоні, в Донецькій області та у Криму.

Докладніше з програмою регіональних переглядів можна ознайомитись на офіційній сторінці Мандрівного фестивалю http://traveling.docudays.org.ua/

«Євромайдан. Чорновий монтаж» – це альманах трьох місяців революції, від обуреного протесту до народного єднання. Фільм цікавий тим, що він поєднав роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали події на Майдані – як щоденне життя, так і найгарячіші моменти.

«Фільм “Євромайдан. Чорновий монтаж” стався несподівано. Ми готували ХІ Docudays UA і раптом зрозуміли, що не маємо фільму-відкриття. Під час подій на Майдані говорити ми могли лише про Майдан. Тож, звісно, і на відкритті фестивалю ми хотіли показати Майдан. Ми звернулися до режисерів, які знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів», – розповідає PR-директор фестивалю Docudays UA  Дар’я Аверченко.

Пропонуємо глядачам у регіонах переглянути хроніку Українського протесту, ще раз прожити три найцікавіші місяці нашої новітньої історії, відчути і побачити революцію очима молодих режисерів. Від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Цього року на відкритті Docudays UA у Києві фільм зібрав рекордну кількість глядачів, і вперше за історію нашого фестивалю перегляд закінчився гімном України, щирими сльозами.

У ці дні «Євромайдан. Чорновий монтаж» також мандрує міжнародними кінофестивалями. У відповідь на численні запити фільм уже побував на фестивалі CinéDос-Tbilisi, Inconvenient Films – Vilnius і в найближчі тижні буде також показаний у Канаді, Польщі, Чехії, Швеції, Швейцарії, Угорщині і навіть Росії. Фільм відібрано до участі у програмі Best of Fests у найпрестижнішому європейському фестивалі документального кіно IDFA, що проходить в Амстердамі.

В Україні покази фільму відбуватимуться у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках та установах пенітенціарної системи. Після кожного кінопоказу організатори традиційно запрошують глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

http://docudays.org.ua/2014/news/docu-info/euromaidan-travelling/

http://espreso.tv/article/2015/03/14/afisha_naycikavishi_kulturni_podiyi_14__20_bereznya

Previous post

Безкоштовно і корисно. З’явилась перша українська платформа онлайн-освіти

Next post

Найзвивистіші вулиці світу

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *