Депутати ухвалили законопроект, що прибирає зайві бюрократичні обмеження у волонтерській діяльності.

Як повідомляє Український незалежний центр політичних досліджень, Верховна Рада України проголосувала за законопроект №1408, що відповідає міжнародним практикам і надає свободу дій у правовому полі усім, хто хоче допомагати військовим, переселенцям та іншим.

Основними революційними змінами цього законопроекту є:

 – скасування обов’язкового обтяження волонтерів у вигляді страхування;

– скасування бюрократичної процедури обов’язковості укладання договору з волонтерами;

– скасування дискримінаційної заборони займатись волонтерством школярам;

Старе законодавство щодо волонтерства писалось під Евро-2012. Воно не відповідало ні європейським стандартам, ні реаліям волонтерського руху в Україні, ні навіть самому духу допомоги іншим. З точки зору старого закону, в Україні лише 112 організацій могли залучати до своєї діяльності волонтерів, а власне волонтером могла рахуватись тільки людина, яка має відповідний договір з цією організацією. Всі розуміли, що це абсурд, але не реалізовувались кроки, щоб прибрати цей абсурд“, – зазначила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Шимчук.

Таке рішення парламенту спростить життя ініціативним групам,  що надають термінову допомогу в зоні АТО, пораненим, військовослужбовцям, сім’ям загиблих, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям похилого віку та іншим категоріям, які потребують соціальної підтримки.

Команда проекту USAID “Громадяни в дії”, який реалізує УНЦПД, дякує всім членам громадської коаліції, які долучились до адвокаційної кампанії по захисту законопроекту №1408.

http://humanrights.org.ua/material/rada_pokrashhila_zakonodavstvo_dlja_volonteriv
Previous post

Її взяли в полон, коли вона перев’язувала поранених – мама Надії Савченко

Next post

Obama Said to Resist Growing Pressure From All Sides to Arm Ukraine

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *