Олексій Кузьменко
Одноосібний правитель Росії став заручником виліпленого для нього образу “героя бойовика” та перетворив російську політику на спектакль. Заручн
иком цієї ситуації та рішень “голлівудського президента” стає міжнародна політика та врешті-решт сама Росія, яка у результаті конфлікту в Україні, значно ослабила свою позицію. Про це пишуть провідні американські видання в оглядах ситуації у Москві.

Путін влітку 2013-го року у ході саміту «Великої вісімки» в Ірландії запропонував президенту США Бараку Обамі призначити актора Стівена Сіґала посередником між Московою та Вашингтоном президенту США Бараку Обамі. Про це сьогодні пише американське видання Buzzfeed.

“Обама був глибоко вражений. “Єдине, що всім нам спадало на думку, невже вони це серйозно?”, – цитує видання американського високопосадовця, який був присутній на саміті «Великої вісімки».

Саме за цією зустріччю послідували відомі спільні фото Обами та Путіна, на яких лідери країн усіляко уникають дивитись на одне одного. Далі була втреча до Росії Едварда Сноудена, відмова Росії від угоди про скорочення озброєнь і зрештою українська криза.

Автори матеріалу Buzzfeed Розі Ґрей та Макс Седдон переконані – той факт, що Путін особисто намагався проштовхнути призначення кіноактора на важливу дипломатичну посаду є разючим викриттям самої суті вибудованої ним системи : “політична влада це, по суті, влада зірок, а президент – найбільша зірка з усіх”.

“Коли Путін вперше прийшов до влади політконсультанти створили для нього, тоді ще нікому невідомого безликого політика, образ Путіна-мачо, і саме цей образ є ключем до культу президента-зірки у Росії. Тому-то Путін і з’являється на телебаченні в образі героя бойовиків у різноманітних ігрових телевізійних сюжетах, які зображують його втіленням сильної, оновленої Росії, яку він намагається побудувати”, – пишут автори.

Якщо Путін не лише оточує себе американськими кіно-ветеранами, але і сам діє за логікою свого медійного образу, намагаючись знову і знову переконувати росіян, що він найкрутіший – то це призводить не лише до підвищення його рейтингу, але і до реальних довготермінових втрат Росії. Видання US News у своїй редакційній статті звертає увагу : На геополітичній арені Росія колосально втратила у ході кризи в Україні.

“Криза в Україні пришвидшила переміни у глобальній розстановці сил. Рося, у сухому залишку, найбільше втратила геополітично (net geopolitical loser); Європа стає сильнішою; НАТО починає посилювати оборону; Китай починає бачити для себе нові можливості. Всі ці зміни змінюють міжнародний ландшафт”, – пишуть на сторінках цього видання провідні західні експерти Іан Бонд з Центру європейських реформ (Лондон), Деніс Корбой з Королівського коледжу у Лондоні, Вільям Кортні дослідник корпорації RAND, Майкл Галтцел, дослідник Фінського інституту міжнародних відносин та Ричард Козлярич, директор Центру дослідження енергетики та політики в університеті Джорджа Мейсона.

Автори матеріалу переконані: Росія програє на багатьох фронтах. На неї тисне корупція та залежність від експорту енергоресурсів; економіку гнітить і надмірний контроль з боку держави і падіння цін на нафту (вже) та газ (у майбутньому), і санкції.
Російська ж агресія проти України та показна демонстрація сили, чи то військовими навчаннями, чи прольотами бомбардувальників над Європою – лише дали нові аргументи на користь важливості НАТО та німецького лідерства у ЄС.

“Російська агресія закордоном та репресії вдома змінили думку Заходу про неї. Сплутавши терпимість Європи до Росії із агресією, Москва зрештою добилась того, що тепер дійсно перебуває в оточенні, якого так боялась. Тепер Захід краще готовий до відповіді на подальшу агресію, і більш впевнений у тому, що майбутнє України саме у тому, щоб бути частиною більшої Європи”, – переконані у US News.

http://ukrainian.voanews.com/content/putin-action-hero-politics/2726903.html

Previous post

Жіночі українські прикраси

Next post

10 Travel Activities for Kids

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *