СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами фінансування менеджментом окремих приватних вугільно-добувних компаній акцій протесту шахтарів у Києві.

«Було зафіксовано, що ними фінансувалися та забезпечувалися прибуття до столиці і участь у акціях провокаторів, а також інших зловмисників. У зв’язку з тим, що впродовж 22-24 квітня службові особи (менеджмент) окремих приватних вугільно-добувних компаній України, керуючись корисливими корпоративними інтересами, а також з метою тиску на органи державної влади організували фінансування акцій протесту в Києві, поєднаних з блокуванням роботи органів державної влади та управління, слідчі СБУ зареєстрували кримінальне провадження за ст. 110-2 частиною 2 Кримінального кодексу України. У межах цього кримінального провадження оперативні та слідчі підрозділи проводять допити, обшуки та затримання», – повідомили у СБУ у п’ятницю, 24 квітня.

22-23 квітня у центрі Києва шахтарі пікетували адміністрацію президента, Кабмін та профільне міністерство. Вони перекривали вулицю Хрещатик. Серед тих, хто протестували і називали себе «шахтарями», були невідомі молоді люди.

Основна вимога шахтарів – відставка очільника енергетичного міністерства та погашення заборгованості з заробітної плати. Серед демонстрантів були представники як державних шахт, так і приватних, що входять в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова. Після цього деякі експерти припустили, що акції протесту шахтарів є спробою тиску Ахметова на уряд.

Пізніше у компанії ДТЕК заявили, що публічні звинувачення компанії в організації акцій протестів шахтарів – це не що інше, як «бажання перекласти відповідальність за серйозну кризу в енергетичній галузі на приватну компанію і спроба чиновників уникнути відповідальності за бездумну політику щодо вугільників та енергетиків».

24 квітня група народних депутатів звернулася до генпрокурора Віктора Шокіна розібратися з роллю Ріната Ахметова і його структур в організації мітингів у Києві. А президент України Петро Порошенко заявив, що силовики вже отримали наказ притягнути до відповідальності тих, хто створює псевдомітинги.

http://www.radiosvoboda.org/content/news/26976980.html

Previous post

Українська мода — реінкарнація

Next post

Жіночі українські прикраси

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *