В Одесі в старовинній будівлі, під зруйнованою від морозів фарбою, що покриває стіни будівлі, виявлено унікальні фрески.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Одеської обласної ради, в результаті складних погодних умов у січні, в будівлі, яка є пам’яткою архітектури «Селянський банк (1914 року побудови, архітектор Юрій Дмитренко), на стінах почав руйнуватися шар фарби. «Цей дуже товстий шар, під яким у холі виявлено фрески, було нанесено в радянський час. Зараз під фарбою, яка почала відставати, видно людей, символи тієї епохи», – розповіли в обласній раді. Будівля перебуває у власності облради, розташована в центрі міста, на вулиці Маразліївська, 34/А. Після банку в ньому розташовувався Палац студентів, зараз здається в оренду різним структурам. У прес-службі зазначили, що 16 січня голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський відвідав колишній Селянський банк, після чого було прийнято рішення про створення робочої групи, до якої ввійдуть профільні фахівці.
«Обласною радою буде створено робочу групу, до якої увійдуть фахівці з цього питання, щоб встановити культурну та історичну цінність робіт. Також в Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА направимо відповідного листа для залучення профільного спеціаліста і встановлення цінності художнього твору», – зазначив Урбанський. Зокрема, планується стилістична і техніко-технологічна експертиза, необхідно встановити рік виконання фрески, ім’я автора. На думку історика Кирила Ліпатова, в будівлі Селянського банку виявлено роботи, виконані в 1928 році «бойчуківцями». «Сирість і час виявили під штукатуркою розпис, виконаний у 1928 році Михайлом Бойчуком та Антоніною Івановою. Більше робіт бойчуківців в Одесі не збереглося. Фрески унікальні», – наголосив він.
Comments