Венеціанська комісія зробила висновок, що положення представленого України законопроекту №6011 про антикорупційні суди забезпечує хорошу основу для створення університету даного інституту, проте в загальній рекомендації сказано, що президенту України Петру Порошенку необхідно внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені, який буде відповідати Конституції України і стандартам Ради Європи.

Про це повідомляється на сайті Комісії.

У першому проекті авторами виступають віце-спікер Верховної Ради Оксани Сироїд і народні депутати від Самопомочі Єгор Соболєв та БПП Сергій Лещенко.

Така рекомендація експертів викликана тим, щоб виключити ризик того, що закон буде визнаний неконституційним.

Венеціанська комісія відзначає, що відхилення від загальних правил призначення суддів повинні керуватися лише специфікою їхньої майбутньої діяльності. Крім того, рівень винагороди суддів Вищого антикорупційного суду повинен бути переглянутий; винагорода повинна бути відповідною підвищеним вимогам їх посади, але не повинна сильно відрізнятися від винагороди загальних судів.

Вказується, що необхідно ввести додаткові гарантії для забезпечення того, щоб процедура призначення суддів була незалежною від виконавчої та законодавчої влади в країні.

Нагадаємо, раніше посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю НВ підкреслила, що Україні потрібен окремий Антикорупційний суд.

На створення Антикорупційного суду в Україні наполягають, зокрема, МВФ і Transparency International.

Президент Петро Порошенко раніше висловив надію, що вже в жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду може бути в 2019 або 2020 році.

http://nv.ua/ukr/ukraine/politics/antikoruptsijnij-sud-venetsianska-komisija-porekomenduvala-poroshenko-vnesti-svij-zakonoproekt-v-radu-2003322.html

Previous post

Рішення про вручення Нобелівської премії миру - правильне

Next post

Сашко Лірник: Казку пропускаю через себе…

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *