Де зберігати паролі? Така проблема постає перед будь-яким користувачем комп’ютера. Паролі використовуються для доступу до сайтів, програм, комп’ютерів, зашифрованих файлів. Тому згодом у будь-якого активного користувача збирається велика кількість паролів і зберігати їх просто «в голові» стає не можливо. У даній статті ми розглянемо декілька способів зберігання паролів.

Де можна зберігати паролі

Для того щоб вирішити, де зберігати паролі, потрібно зрозуміти яким вимогам повинне відповідати наше місце для зберігання. Розглянемо основні вимоги до зберігання паролів:

  • Пароль повинен бути захищений від сторонніх людей
  • Пароль повинен бути захищений від знищення
  • У вас повинна бути можливість швидко і легко отримати доступ до паролю

Зберігання паролів у браузері

Всі сучасні браузери дозволяють зберігати паролі від ваших облікових записів. Даний спосіб дуже зручний, але має багато недоліків. По-перше, у браузері можна зберігати паролі для доступу до веб-сайтів. Для зберігання інших паролів вам доведеться шукати інше рішення.

Другою проблемою є збереження паролів. У разі перевстановлення операційної системи або видалення браузера збережені паролі будуть втрачені. Для вирішення цієї проблеми можна використовувати синхронізацію через веб-сервіс. Так, веб-браузер Chrome пропонує користувачам зберегти паролі на своєму сервері. У цьому випадку вони не будуть загублені, але це створює ще одну проблему для безпеки. У разі втрати доступу до облікового запису ви втратите всі свої паролі.

Крім цього паролі з браузера часто стають легкою здобиччю для різного роду вірусів, які крадуть особисті дані користувачів. Тому в браузері краще не зберігати дуже важливі паролі.

Зберігання паролів у паперовому блокноті

Рішення зберігати паролі у блокноті може здатися дуже простим, але, як правило, у більшості випадків цей спосіб відмінно працює. Основна перевага блокнота це легкість у використанні. Блокнот завжди під рукою, для того щоб отримати доступ до паролю вам знадобиться всього кілька секунд. Але, недоліків у блокнота теж чимало. Завжди є ризик втратити блокнот. Крім цього потрібно стежити, щоб блокнот не потрапив до рук сторонніх.

Спеціалізовані програми для зберігання паролів

Якщо у вас занадто багато паролів, то використовувати блокнот буде важко. Для вирішення цієї проблеми найкраще вдатися до використання спеціальних програм для зберігання паролів.

Однією з найпопулярніших програм такого типу є програма KeePass. Користуватися цією програмою не складно. При першому запуску вам доведеться створити зашифрований файл, у якому будуть зберігатися ваші паролі. Цей файл буде захищений з допомогою одного єдиного пароля. Для того щоб відкрити файл із зашифрованими паролями і отримати доступ до паролів вам доведеться ввести так званий Майстер пароль. Таким чином, ви повинні пам’ятати тільки один пароль для доступу до файлу, а інші будуть зберігатися в зашифрованому вигляді. Інші програми для зберігання паролів працюють за таким же принципом.

Радимо прочитати нову статтю Історія розвитку планшетних комп’ютерів, в ній ви знайдете багато цікавої інформації.

У цілому використання спеціалізованих програм це найбільш безпечне рішення. Якщо у вас небагато паролів вам може здатися, що це не дуже зручно. Потрібно щоразу вводити Майстер пароль. Але коли паролів кілька десятків або навіть сотень без таких програм просто не обійтися.

http://gadget-explorer.com/articles/de-zberigati-paroli/

Previous post

ФАКТИ ТА МІФИ ПРО ПОХОДЖЕННЯ НАЗВ РУСЬ, УКРАЇНА І РОСІЯ

Next post

Культурний фронт. Як Україні показати себе Європі?

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *