Для виходу з кризи українцям потрібна освіченість, вважає співак Святослав Вакарчук.

Для виходу з кризи, подолання корупції і побудови по-справжньому правової держави, українці повинні змінити своє світосприйняття і побороти тотальну недовіру. Це стане можливим тільки тоді, коли вони почнуть отримувати якісну освіту і дізнаються, як живе розвинений світ, сказав, виступаючи на Атлантичній раді у Вашингтоні, громадський лідер і соліст групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук.

“Ми часто говоримо про зовнішніх ворогів (України – ред.), але, на мою думку, найбільший ворог криється всередині, і він зветься недовірою. Українці не довіряють уряду, не довіряють іншим людям і, що найбільш важливо, українці не довіряють самі собі. Це привело нас до того, де ми є зараз”, – зазначив він.

Недовіра створює невпевненість, що, в свою чергу, породжує відсутність верховенства права і призводить до корупції. Вакарчук висловив упевненість, що це недовіра має коріння у вихованні, нестачі позитивних прикладів, “але головним чином найбільша проблема – це відсутність освіти”.

Так, за його словами, “неосвічені люди легко піддаються впливу, ними легко керувати, їм не потрібні зміни, вони нічого не ставлять під сумнів і не йдуть в опозицію”. Тому потрібно освіта, “яка вимагатиме змін у світосприйнятті та погляді на спосіб життя самих українців”.

Вакарчук підкреслив, що вирішення цієї проблеми – справа не одного дня, це повинно бути перспективною стратегією. Для цього, на думку громадського лідера, не обов’язково потрібні Гарвард, Єльський університет або Стенфорд, необхідно дати можливість студентам навчатися у звичайних університетах, але так, щоб “дати їм новий світогляд, і знання, за якими правилами живе світ”.

Зараз Святослав Вакарчук проходить навчання з всесвітньої стипендіальної програми Єльського університету Yale World Fellow 2015. Щороку за цією програмою університет обирає групу обдарованих професіоналів з різних областей та країн світу для інтенсивного кількамісячного навчання, щоб вони могли розширити свій кругозір і відпрацювати якості лідерів.

https://ukr.media/culture/246992/

Previous post

ВР провалила норму про недискримінацію сексменшин, ключову для скасування віз

Next post

Рада ухвалить «безвізовий пакет», іншого бути не може – Фірсов

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *